Gaziantep'te yerli ve milli havacılığa ilk adım “model uçak kursu”

Şahinbey Belediyesine bağlı Binevler Sosyal Tesisinde başlatılan proje kapsamında öğrencilere model uçak eğitimi veriliyor.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

Şahinbey Belediyesine bağlı Binevler Sosyal Tesisinde başlatılan proje kapsamında öğrencilere model uçak eğitimi veriliyor.

Şahinbey Belediyesi Binevler Sosyal Tesisinde öğrencilere hafta içi her gün 14.30-17.00 arasında eğitim verilerek öğrencilere uçuş prensipleri ve aerodinamik gibi konular anlatılıyor. Öğrenciler burada model uçak yapımının tüm detaylarını öğrenerek geleceğe hazırlanıyor ve bir çoğu uçağa hiç binmemiş olan öğrenciler uçak yapımını öğrenmenin heyecanını yaşıyor.

MODEL UÇAK EĞİTİMİ VERİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ülkemizin yerlileşmesi ve millileşmesi anlamında Şahinbey Belediyesi olarak çalışmalar yaptıklarını belirterek Şahinbey Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiğimizi söylüyoruz. Bunun için de tüm imkânlarımızı seferber ederek çocuklarımıza ve gençlerimize yatırımlar yapıyoruz. Bu çerçevede Binevler Sosyal Tesisimizde geleceğin yerli uçağını yapabilecek mühendislerinin yetişmesi için Model Uçak eğitimi vermeye başladık. Kursumuza katılan çocuklarımıza uçuş prensipleri ve aerodinamik gibi konular anlatılıyor. Model uçak iyi bir hobi olmanın ötesinde uçuş prensiplerini daha iyi anlamaya yardımcı bir araçtır. Şahinbey Belediyesi olarak gençlerimize güzel bir hobi kazandırmak ve havacılık sevdasını onların genç yüreklerine aşılamak istiyoruz.

KURS FİKRİMİZİ DEĞİŞTİRDİ

Şahinbey Belediyesine bağlı Binevler Sosyal Tesisine gelerek Model Uçak yapma eğitimi alan öğrenciler bu kursla birlikte kafalarında bir çok fikrin değiştiğini belirterek Öncelikle böyle bir kursu açarak bizlere imkan sağlayan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğluna teşekkür ederiz. Bu kursa ilk başladığımızda ne yapacağımız bilmiyorduk. Bir aydır süren kursumuza geldikçe. Uçak yapımında neler yapılacağını öğrendik. Bu kurs ayrıca bizim meslek seçimlerimizde de etkili olacak dediler.

MODEL UÇAK

Model uçak uçan cisimlerin ayrıntılarına inerek ve ölçeklendirerek oluşturulmuş halleridir. Uluslararası standartlar ölçüsünde yapılan uçucu modeller için profesyonel eğitim gereklidir. Titizlik ve özverinin hakim olduğu model uçaklar pek çok kategoriye bölünüyor.

MODEL UÇAĞIMIZ ATA

THK  - Ata uçağı rüzgârla uçar kanatları 67 cm gövde 54 cm uzunluğunda toplam 65 parçadan oluşmaktadır. Model uçağımız Ata dünyanın en hafif ağacı olan Balsa ağacı ve ıhlamur ağacında yapılmaktadır.  Türk Hava Kurumunun Ata uçağı tasarlanan Model Uçak Kursu eğitimleri toplam 3 aşamada 10 saatten oluşuyor. Her aşama için THK onaylı sertifika alacak öğrenciler eğitim sonunda kendi model uçaklarını yapabilecek.

12 Aralık 2018 - Gündem

gaziantepinhabercisi.com son bir ayda 145.763 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 461 99 27
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?