Moda ve Hazır Giyim Federasyonunun MHGF aralık ayı yönetim kurulu toplantısı

Moda ve Hazır Giyim Federasyonunun MHGF aralık ayı yönetim kurulu toplantısı Gaziantep Sanayi Odasında GSO yapıldı. Yıl biterken sektörün sorunlarının ele alındığı ve yeni yıl ile ilgili yol haritasının çizildiği toplantıda ülke ekonomisi üzerinde de değerlendirmede bulunuldu.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Moda ve Hazır Giyim Federasyonunun MHGF aralık ayı yönetim kurulu toplantısı Gaziantep Sanayi Odasında GSO yapıldı. Yıl biterken sektörün sorunlarının ele alındığı ve yeni yıl ile ilgili yol haritasının çizildiği toplantıda ülke ekonomisi üzerinde de değerlendirmede bulunuldu.

attachment-168696-0-6bb92b4efd9aa2894c302976399695de-1545469833.jpg?

Tekstil hazır giyim moda deri deri konfeksiyon ve ayakkabı alanında Türkiye genelinden 30 üye derneği temsil eden MHGF aralık ayı yönetim kurulu toplantısını GSOda gerçekleştirdi. Türkiyenin dört bir yanından sektör temsilcilerinin yer aldığı toplantıya GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de katıldı.

attachment-168696-1-6bb92b4efd9aa2894c302976399695de-1545469834.jpg?

Toplantıda konuşan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Moda ve Hazır Giyim Federasyonunun MHGF aralık ayı yönetim kurulu toplantısına ev sahipliği yamaktan dolayı oldukça mutluyuz. Ülkemizde tekstil ve hazır giyim sektörü emek yoğun olan önemli bir sektördür. Üretim ve oluşturduğu katma değerle ihracat açısından da Türkiyedeki en önemli sektörlerden birisidir dedi.

attachment-168696-3-6bb92b4efd9aa2894c302976399695de-1545469835.jpg?

Gaziantepin ülkemizde tekstil sektörünün yoğun olduğu bir il konumunda bulunduğunu dile getiren Ünverdi Bütün sektörlerimize olduğu gibi bu sektörümüze de gereken desteği vererek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sektör temsilcilerimizle sık sık bir araya gelmeye gayret göstererek görüş alışverişinde bulunuyoruz. Burada çıkan çözüm önerileri bizim için çok önemli. Çıkan sonuçlara göre adımlar atarak kentimizin ve ülkemizin üretimini ihracatını arttırmaya gayret gösteriyoruz diye konuştu.

attachment-168696-6-6bb92b4efd9aa2894c302976399695de-1545469837.jpg?

Ünverdi tekstil ve hazır giyim sektöründeki üretici firmaların ne kadar yenilikçi üretime yönelirse o kadar marka oluşacağını ve ihracattaki paylarının yukarıya doğru gideceğine dikkati çekerek Bunu elde etmek için mesleki yeterlilik mesleki eğitim AR-GE ve katma değerli ürün üretimine daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Ülkemizin ihracatını ve iş yükünü kaldıran önemli bir sektör olan hazır giyim ile konfeksiyon sektörümüzle düzenlediğimiz Penye Tekstil ve Teknolojileri Fuarımız PENTEX ileriye doğru gitme noktasında çok önemli bir fuarımızdır. 

Bu anlamda bundan önce destek verdiğiniz bu fuarımıza yine destek bekliyoruz. Biz de İstanbulda İFEXPO Hazır Giyim ve Kumaş Fuarına destek vermeye hazırız. Sonuçta hepimiz ülkemizin her alanda ileriye gitmesi için çalışıyoruz. şeklinde konuştu.

MHGF Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk de ev sahipliğinden dolayı GSOya teşekkür ederek Gazintepin girişimcilik ruhuyla gerek bölgesi gerekse ülkemiz için çok iyi bir rol model olduğunu söyledi.

Gaziantepin her şeyin üstesinden gelmeyi başaran bir şehir olduğunu vurgulayan Öztürk şöyle devam etti:

Gaziantepte bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gaziantep emek yoğun sektörlere bölgeye ve istihdama üretime ve ihracata kısaca ülkemize çok değerli katkılar sağladı ve sağlamaya devam ediyor. Gaziantep sınırlarına çok yakın yaşanan siyasi krizlere ve Ortadoğudaki savaş ortamına rağmen büyük bir başarıyla her şeyin üstesinden gelmeyi başardı. Bu anlamda Anadolunun en önemli üretim üslerinden biri olan Gaziantep ülkemizde çok iyi bir örnek ve rol model oldu.

PAZARLAMADA EKSİKLERİMİZ VAR

Türkiyenin tekstil ve hazır giyim üretiminde çok başarılı olduğuna dikkat çeken MHGF Başkanı Ülke olarak çok iyi üretim yapıyoruz ancak pazarlama konusunda eksiklerimiz var. Bu noktada fuarlar en önemli araç. Her yıl Gaziantepte yapılan PENTEX Fuarını Federasyon olarak çok önemsiyor ve destekliyoruz. Dünyada 7. büyük ihracatçı olmasına karşın Türkiyenin büyük bir karma hazır fuarı eksikliği var. Bu nedenle 10-13 Temmuz 2019 tarihlerinde İstanbulda İFEXPO Hazır Giyim ve Kumaş Fuarı düzenleyeceğiz dedi.

Öztürk GSO Yönetim Kurulu Başkanı Ünverdiden İFEXPO Fuarı için destek istedi.

Konuşmaların ardından karşılıklı olarak hediye alışverişinde bulunuldu.

22 Aralık 2018 - Ekonomi

gaziantepinhabercisi.com son bir ayda 145.763 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 461 99 27
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?