Üniversitelerarası iş birliği

ABD Texas Üniversitesi Houston Sağlık Bilimleri Merkezi ile SANKO Üniversitesi arasında 5 yıllık sözleşme imzalandı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Sözleşme SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bayram Genel Sekreter Dr. Yusuf Ziya Yıldırım Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergun ve Texas Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Nuray Yozbatıranın katılımıyla imzalandı.

Sözleşmeyle iki üniversite arasında karşılıklı eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yürütülmesinin yanı sıra ekonomik kültürel ve sosyal konularda karşılıklı anlayışın geliştirilmesi amaçlanıyor.

Bu hedeflere ulaşmak için Texas Üniversitesi Houston Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ile UTHealth ve SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde görev yapan öğretim üyeleri çok sayıda karşılıklı eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılacak ve profesyonel gelişmeleri hızlandıracak etkinlik düzenleyecek.

Sözleşme kapsamında lisans ve lisansüstü öğrencilerin değişim programları başlatılacak sempozyum konferans ve çalıştaylar düzenlenerek bilimsel araştırma programlarına destek verilecek çok sayıda ortak bilimsel araştırma projesi yürütülecek.

Eğitim programları öğrenci gelişimi ve bilimsel araştırma konularında en üst düzeyde bilgi alışverişinin yapılması amaçlanan sözleşme hükümleri gereğince araştırmaların bir kısmının ABDnin ikinci büyük rehabilitasyon hastanesi olan TIRR Memorial Hermann Hastanesinde yapılması öngörülüyor.

Sözleşme gereğince ilk olarak Texas Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olan Dr. Nuray Yozbatıran SANKO Üniversitesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri ve öğretim üyelerine bilimsel araştırma yöntemleri ve rehabilitasyonun sinirbilimi temelleri konularında ders anlatımına başladı.

22 Aralık 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?