“GSO-MEM Türkiye’nin en iyi mesleki eğitim merkezlerinden birisi”

Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezini GSO-MEM ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül Mesleki Eğitim merkezinin fiziki şartları ve sunduğu imkanlarla Türkiyenin en iyi mesleki eğitim kurumlarından birisi olduğunu söyledi.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezini GSO-MEM ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül Mesleki Eğitim merkezinin fiziki şartları ve sunduğu imkanlarla Türkiyenin en iyi mesleki eğitim kurumlarından birisi olduğunu söyledi.

Vali Davut Gül 2.Organize Sanayi Bölgesinde kurulu GSO Mesleki Eğitim Merkezinde incelemelerde bulunarak GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdiden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Gül  Meslek lisesi memleket meselesi. Mesleki eğitim noktasında GSO-MEM çok başarılı bir proje olmuş. Yapımında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum dedi.

Atölyelerde bulunan makinelerin son sistem olduğunu ve meslek sahibi olmak isteyenler için önemli fırsatlar sunduğunu kaydeden Gül Eğitim konusunda başarılı olmamız ülkemiz için çok büyük önem taşıyor. Bunun yanında sanayide daha ileri noktalara gelebilmemiz açısından mesleki eğitim de ayrıca önemli arz ediyor. Bu noktada GSO-MEMde verilen mesleki eğitimlerin çok başarılı sonuçları olacağına inanıyorum diye konuştu.

Ziyaretleri için Vali Davut Güle teşekkür eden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de GSO-MEMde sanayicilerin beklentileri doğrultusunda kalifiye eleman yetiştirmek ve bu soruna çözüm bulmak hedefiyle böylesi bir merkezi hayata geçirdiklerini kaydetti.

Ünverdi Mesleki Eğitim Merkezini GSO koordinatörlüğünde İpekyolu Kalkınma Ajansının destekleri ve Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün işbirliği ile kurduk. 11 bin metrekare kapalı alana sahip ve içerisinde 20 atölye/laboratuvar ve 28 eğitim salonu bulunuyor. Atölyelerinin ise Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının UNDP destekleriyle kurulduğu merkezimizde Uluslararası Çalışma Örgütü ILO Uluslararası Gıda ve Tarım Örgütü FAO Alman Uluslararası işbirliği kurumu GIZ ile işbirliği çerçevesinde farklı alanlarda mesleki eğitim programları gerçekleştiriliyoruz şeklinde konuştu.

Mesleki eğitim konusunda GSO olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirilen Gaziantep Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi GASİMEP hakkında da bilgi veren Ünverdi Proje kapsamında okul çağında olan öğrencilere ve okul çağını bitirip de meslek sertifikası olmayan meslek edinememiş kişilere meslek eğitimi veriyoruz. Projeyle Gaziantepte mesleki ve teknik eğitim ile özel sektör arasındaki iş birliği ve ilişkilerin güçlendirilmesi mesleki ve teknik eğitim kalitesinin arttırılması sanayinin kalifiye personel probleminin ortadan kaldırılması mesleği olmayan okul eğitimi dışında kalmış kişilerin istihdama kazandırılmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz ifadelerini kullandı.

GSO Mesleki Yeterlilik Sınavları Belgelendirme ve Danışmanlık A.Ş.nin sanayicilerin belgelendirme ihtiyacı duyduğu belge zorunluluğu kapsamındaki meslekler başta olmak üzere Gaziantep sanayisinin ihtiyaç duyduğu imalat konularında Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu olarak da hizmet verdiğine dikkati çeken Ünverdi GASBEM Mesleki Yeterlilik Kurumu MYK tarafından 7 meslek kolunda sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildiği bilgisini verdi.

Ünverdi mühendislik bölümünden mezun olmuş öğrencilere de pratik kazanmaları için eğitim verdiklerini sözlerine ekleyerek yükseköğrenime devam eden ya da mezun olup tecrübe edinmek isteyen gençleri GSO-MEMe davet etti.

24 Aralık 2018 - Ekonomi

gaziantepinhabercisi.com son bir ayda 145.763 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 461 99 27
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?