SANKO Üniversitesi Pazarcık’ta kariyer günü düzenledi

SANKO Üniversitesi geleceğimizin en büyük güvencesi olan gençlerimizin mesleki tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla ilçelerde kariyer günleri düzenliyor.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+8
Haber albümü için resme tıklayın

SANKO Üniversitesi geleceğimizin en büyük güvencesi olan gençlerimizin mesleki tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla ilçelerde kariyer günleri düzenliyor.

Hedeflerinize Ulaşmak Elinizde sloganıyla SANKO Üniversitesi Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanları tarafından Pazarcık Belediyesi Konferans Salonunda kariyer günlerinin ilki gerçekleştirildi.

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı yaptığı konuşmada öğrencilerin meslek seçimine yönelik tavsiyelerde bulundu.

Prof. Dr. Dağlı Sevgili gençler meslek seçiminizde aileniz arkadaşlarınız öğretmenleriniz çevrenizde bulunan kişiler ve medya sizi etkileyecek ama önemli olan sizlerin kararı dedi.

Alacağınız bu karar ömrünüzün geri kalan bölümünde öncelikle sizleri mutlu etmeli diyen Prof. Dr. Dağlı şöyle devam etti:

Kimi para kazanmak için meslek seçerken kimi ailesi için mesleğini seçer. Hâlbuki sizi mutlu edecek mesleği seçerseniz para kazanırken mutlu da olursunuz. Mutlu olacak mesleği seçerken bu işi yapıp yapamayacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız.

Neden SANKO Üniversitesi derseniz Biz koltuklarımızı emanet edeceğimiz gençler yetiştirmek istiyoruz. Seçeceğiniz meslekler sizleri mutlu ederken ailelerinizi de gururlandırsın. Üniversitemizin kapısı bizi merak eden herkese açık. Gelin kariyer yolculuğuna birlikte çıkalım.

Konuşmasının ardından Prof. Dr. Güner Dağlı ve SANKO Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bayram Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo ya günün anısına armağan takdim etti.

PROF. DR. MEHTAP ÖZKUR

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehtap Özkur yaptığı konuşmada 2014-2015 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini alan üniversitemizde bu yıl Tıp Fakültemiz 5. Sınıf öğrencilerini okutmaktadır dedi.

SANKO Üniversitesinin kendi hastanesi olan nadir üniversitelerden biri olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Özkur şunları kaydetti:

Açıldığından bu yana Tıp Fakültemiz yüzde 100 doluluk oranı ile eğitim hayatını sürdürmektedir. Öğrencilerimizin yüzde 75i Gaziantep ve çevre illerden gelmektedir. Başarılı Tıp Fakültesi öğrenci adayları için çeşitli oranlarda burs olanakları mevcuttur. Tıp Fakültesi kurulduğu günden beri akreditasyona yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Fakültemizde gerek kendi kadrosunda bulunan gerekse yurt içi ve yurt dışı prestijli üniversitelerden ziyarete gelen öğretim üyeleri öğrencilerimizin bilgi görgü ve deneyimlerini artırmaktadır. 2020 yılında ilk mezunlarını verecek olmanın heyecanıyla SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitim öğretim hayatına ilk günkü coşkuyla devam etmektedir.

PROF. DR. ARZU TUNA

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arzu Tuna da Hemşirelik anne karnından ölüme kadar insana dokunan ve insanın bakımını gerçekleştiren kutsal bir meslektir diye konuştu.

Hemşirelik mezunlarının çalışabileceği yerler konusuna değinen Prof. Dr. Tuna sözlerini şöyle sürdürdü:

Hastanelerde hemşirelik pozisyonları Başhemşire/Başhemşire Yardımcısı Hemşirelik Hizmetleri Kalite Gelişim Ar-Ge Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitim Koordinatörlüğü Klinik Eğitim Hemşireliği Süpervisor.

Özel dal hemşiresi olarak Diyabet Eğitim Hemşireliği Ameliyathane Hemşireliği Yara Bakım Hemşireliği Enfeksiyon Kontrol Diyaliz Hemşireliği Nütrisyon Hemşireliği Helikopter ile Hasta Transport Hemşireliği.

Hastanelerde hemşirelik dışı pozisyonlar Hastane Müdürlüğü Kalite Koordinatörlüğü Sağlık Uzman Yardımcılığı İnsan Kaynakları Yöneticiliği Hasta Hizmetleri Müdürlüğü Destek Hizmetler Müdürlüğü.

Hastane dışında hemşirelik Aile Hekimliği Aile Hemşireliği Evde Bakım Sağlık Kabini Yaşlı Bakım Evleri Okul Hemşireliği İş Sağlığı Hemşireliği Sağlık Sigorta Şirketleri İlaç Firmaları.

Prof. Dr. Tuna ayrıca hemşirelik mesleğini seçenlerin akademik kariyer yapma gelecekte Türkiyede ve farklı ülkelerde istihdamları konularına da değindi.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İPEK KATIRCI KIRMACI

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Görevlisi İpek Katırcı Kırmacı ise fizyoterapistlerin hastalık ve özür durumlarından kaynaklanan ağrı ve fonksiyonel yetersizliklerle ilgili gerekli özel ölçme-değerlendirmeleri yapan bu değerlendirme sonuçlarından yola çıkarak yaşam kalitesini arttırmak için uygun fizyoterapi ve rehabilitasyon programını planlayan ve uygulayan profesyonel sağlık personeli olduğunu belirtti.

Öğr. Gör. Kırmacı Sağlık alanında önemli görev üstlenen Fizyoterapistler lisans eğitimi boyunca temel tıp bilimleri anatomi fizyoloji vb. derslerinin yanı sıra klinik bilimler ortopedi nöroloji vb. ve mesleki beceri kazandırmayı hedefleyen pratik uygulamalı pediatrik rehabilitasyon ortopedik rehabilitasyon vb. dersler ve teorik derslerini alırlar ifadelerine yer verdi.

Fizyoterapistler kamu ve özel hastaneler spor kulüpleri sağlık ve spor merkezleri okullar ve özel eğitim veren okullar özel eğitim merkezleri özel dal merkezleri huzurevi ve bakım evleri belediyeler evde bakım merkezleri hastalıklara özel vakıf ve derneklerde çalışabileceklerini anlatan Öğr. Gör. Kırmacı mezunların mezuniyet sonrası eğitime katılıp yüksek lisans ve doktora derecelerini alarak akademik kadrolara atanabildiklerine dikkati çekti.

ARŞ. GÖREVLİSİ MERYEM ÖZDEMİR

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Arş. Görevlisi Meryem Özdemir de diyetisyenin besin ve beslenmeden kaynaklanan sağlık sorunlarını araştıran değerlendiren çözüm yolları bulan besin kaynaklarının sağlık kurallarına uygun kullanılmasını sağlayan bu konularda bireyi ve toplumu bilgilendiren bilinçlendiren hastalıklarda ve diğer özel durumlarda verilen tedavilere uygun besinlerin bileşimlerine göre diyet programı planlayan eğitim veren uygulatan ve izleyen yetkin kişi olduğuna vurgu yaptı.

Özdemir SANKO Üniversitesi olarak donanımlı eğitim kadromuz ve fiziki imkânlarımız ile bilgi ve becerileriyle topluma yarar sağlayan sosyal yönü gelişmiş kariyer anlamında tercih edilen geleceğin diyetisyenlerini yetiştiriyoruz dedi.

Sosyal Kurumsal Hizmetler Müdürü V. Begüm Tekinin burslar öğrenci kulüpleri ve sosyal imkânlar konusunda bilgiler paylaştığı programın sonunda öğrencilere SANKO Üniversitesi tanıtım materyalleri dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

Kariyer Gününe Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ SANKO Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bayram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo ÇİMKO Kurumsal İlişkiler Müdürü Oktay Özsoy ve SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuba Denkçeken in yanı sıra çok sayıda okul müdürü eğitimci ve öğrenci katıldı.

BASIN AÇIKLAMASI 

06 Şubat 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?