SANKO Üniversitesi Araban’da kariyer günü düzenledi

SANKO Üniversitesi tarafından Araban İlçesinde düzenlenen Hedeflerinize Ulaşmak Elinizde konulu kariyer gününde Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanları eğitimciler ve öğrencilerle bir araya geldi.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+7
Haber albümü için resme tıklayın

SANKO Üniversitesi tarafından Araban İlçesinde düzenlenen Hedeflerinize Ulaşmak Elinizde konulu kariyer gününde Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanları eğitimciler ve öğrencilerle bir araya geldi.

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Murat Akkın Araban Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada SANKO Üniversitesi olarak öğrencilerin meslek hayatını nasıl yönlendirecekleriyle ilgili akıllarına takılan sorulara birlikte yanıt bulmak için geldiklerini söyledi.

Sağlık alanında emin adımlarla ilerleyen bir üniversite olarak neler yaptıkları konusunda bilgiler paylaşmak istediklerini belirten Prof. Dr. Akkın Umarım sizler de kariyer hayatınızda umduğunuz ve gönlünüzden geçen yolda arzuladığınız seviyeye ulaşırsınız. Bizleri misafir ettiğiniz ve katılımız için hepinize teşekkür ediyorum dedi.

PROF. DR. İLKER SAYGILI

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Moleküler Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlker Saygılı eğitim ve öğretimde toplumsal faydanın güçlü bir geleneğin devamında sağlandığını kaydetti.

Güçlü deneyimli ve başarılı akademik kadrosuyla SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinin bölgenin en başarılı tıp fakültelerinden birisi olduğunun altını çizen Prof. Dr. Saygılı öğrencileri yetiştirirken amaçlarının araştırmayı ve keşfetmeyi seven motivasyonu yüksek bireyler olmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Prof. Dr. Saygılı öğrencilerinin uluslararası başarı kazanmış Türk ve yabancı bilim insanlarıyla birebir iletişim fırsatı bulduklarının da altını çizdi.

Fizyoloji Anabilim Dalından Dr. Öğr. Üyesi Burçin Altınbaş Prof. Dr. Saygılıdan sonra söz alarak SANKO Üniversitesi bursları hakkında bilgiler paylaştı.

DR. ÖĞR. ÜYESİ BETÜL AKTAŞ

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Betül Aktaş hemşirelik mesleği ile ilgili bilgiler paylaşarak hemşirelerin sağlık bakım sisteminin vazgeçilmez bir parçası olduğuna vurgu yaptı.

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde kurulduğu günden bu yana hemşirelik mesleğine yönelik lisans ve lisansüstü eğitim verildiğine dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Aktaş Büyük bir gururla belirtmek isterim ki geçtiğimiz yıl verdiğimiz ilk mezunlarımızın yüzde 68i üniversitemizin Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde çalışmaya başladı önemli bir kısmı kendi üniversitemiz de dahil olmak üzere farklı üniversitelerde hemşirelik yüksek lisans eğitimi almaktadır diye konuştu.

ÖĞR. GÖR. NEZİHE OTAY LÜLE

Beslenme ve Diyetetik Bölümünden Öğr. Gör. Nezihe Otay Lüle ise diyetisyenliğin uluslararası geçerliliği olan bir meslek olduğunu vurguladı.

Diyetisyenlerin çalışma alanlarına değinen Lüle Diyetisyenler kamu üniversite - özel hastaneler belediyelere bağlı kurumlar Halk Sağlığı Kurumuna bağlı toplum sağlığı merkezleri toplu beslenme hizmeti veren kurumlar spor kulüpleri kendilerine ait bireysel danışmanlık merkezleri diyaliz merkezleri besin laboratuvarları gibi pek çok yerde mesleğini icra edebilir ifadelerine yer verdi.

Lüle akademik alanda yükselmek isteyen mezunlar için birçok üniversitede Beslenme ve Diyetetik alanında yüksek lisans ve doktora programları olduğunun da altını çizdi.

ARŞ. GÖR. MELTEM UZUN

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon FTR Bölümünden Arş. Gör. Meltem Uzun ise doğru iletişimin her alanda olduğu gibi özellikle insan sağlığıyla birebir ilgili olan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde de başarıyı doğrudan etkilediğinin bilinciyle hareket ettiklerini belirtti.

Uzun SANKO Üniversitesi Fizyoretapi ve Rehabilitasyon eğitimine dünya çapında bir kalite kazandırmayı öngördüklerini ifade etti.

Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencilerinden Oğuzhan Kara ve Cansu Barutçu Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. sınıf öğrencisi İbrahim Taş Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Tutku Yılmazkaya ve Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Nurcan Bağatur öğrencilerle meslek seçimleri ve kendi deneyimleri ile ilgili paylaşımda bulundu.

Prof. Dr. Akkın etkinliğin ardından Araban Kaymakamı Eyup Gürdal adına Yazı İşleri Müdürü Hakkı Turgut Araban Belediye Başkanı adına Yardımcısı İbrahim Çobanoğlu ve Araban Milli Eğitim Müdürü Ömer Karayılana hediye takdim etti.

BASIN BÜLTENİ 

15 Şubat 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?