"Şimdi Gaziantep’e yatırım yapma zamanı”

Gaziantep Valiliği Gazişehir Öğrenci Meclisinin toplantısına katılan Gaziantep Sanayi Odası GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Şimdi Gaziantepe gitme zamanı sloganını anımsatarak bugünün şartlarında pozitif bir bakış açısıyla eğitimden ekonomiye spordan sağlığa kadar her alanda Gaziantepe yatırım yapma zamanı olduğunu söyledi.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Valiliği Gazişehir Öğrenci Meclisinin toplantısına katılan Gaziantep Sanayi Odası GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Şimdi Gaziantepe gitme zamanı sloganını anımsatarak bugünün şartlarında pozitif bir bakış açısıyla eğitimden ekonomiye spordan sağlığa kadar her alanda Gaziantepe yatırım yapma zamanı olduğunu söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda tecrübelerini paylaşan Ünverdi bilgiye dayalı eğitimden uygulamaya dayalı eğitime geçişin önemine vurgu yaptı.

Ünverdi Yüksek teknolojilerin yapay zeka teknolojilerin yaşamımızı kuşattığı bir dönemde biz gençlerimizi geleceğin teknolojisi olan Endüstri 5.0a göre hazırlamak zorundayız. Bunun için de sadece bilmek yetmiyor bilgiyi ete kemiğe büründürmek gerekiyor. Bunu da ancak bilgiyi uygulamaya geçirerek başarabiliriz. Bu kapsamda yapılan bu ve benzeri toplantıları çok önemsiyor bu tür projelerin her zaman destekçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz diye konuştu.

Gaziantepin her türlü koşulda ülkemiz için katma değer üretmeye devam ettiğini dile getiren Ünverdi biz yıllar önce Gaziantep Sanayi Odası olarak Marka Şehir vizyonunu ortaya koymuştuk.  2003 yılında koyduğumuz bu hedef doğrultusunda çok büyük mesafeler kat ettik. Bugün Gaziantep sanayisi ihracatı turizmi gastronomideki başarısı ile örnek gösterilen bir şehir haline geldi. Tabii bu uzun bir yolculuk kat edeceğimiz daha çok mesafe var şeklinde konuştu.

Sanayi kültürü altyapısı ihracatı ve istihdamıyla Türkiyenin lokomotif kenti olan Gaziantepin yeni projeler ve bölgesindeki potansiyel avantajlarla birlikte önümüzdeki süreçte yatırımcılar için cazibe merkezi olmaya devam edeceğini dile getiren Ünverdi Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesinin kuruluyor olması Hassa-Dörtyol Tünel Projesi ile limana olan mesafenin kısalacak olması Suriyedeki iç savaşın sona ermesi ile birlikte sunacağı potansiyel ticaret hacmi ve Irak gibi en önemli pazarlarımıza yakınlığı ile Gaziantep yatırımcılar için önemli fırsatlar sunuyor. Bu bölgeye sadece ülkemizden değil yurtdışından da yatırımcı bekliyoruz. İskenderun Limanına mesafelerin kısalması ile birlikte Gaziantep uluslararası firmalar için de Asya ve Avrupa arasında bir merkez üs haline gelecek ifadelerini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Şimdi Gaziantepe gitme zamanı sloganı ile başlatılan proje ile büyük bir başarıya imza atıldığını ve geçtiğimiz yıl Gaziantepe bir milyonun üzerinde turist geldiğini anımsatan Ünverdi sözlerini şöyle tamamladı:

Biz şehrimiz için ülkemiz için pozitif düşünüyor ve ona göre çalışıyoruz. Tüm bu gelişmeler ışığında şimdi Gaziantepe yatırım yapma zamanı diyoruz. Eğitimde ekonomide sporda sağlıkta her anlamda Gaziantepe yatırım yapma zamanı olduğunu düşünüyoruz. Gaziantep geçmişten bugüne şartlar ne olursa olsun farkını ortaya koymuş ülkemizin itekleyen gücü olmuştur. Bugün de bir farkındalık oluşturmamız pozitif bir bakış açısıyla azim ve kararlılıkla ülkemize ışık tutmamız gerekiyor.

BASIN BÜLTENİ 

21 Şubat 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?