Büyükşehir, ulusal ve uluslararası 164 ödül kazandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Biz sadece kendi şehirlerimizle değil ABDdeki Çindeki ve Avrupadaki şehirlerle yarışıyoruz dedi hazırladığı projeleriyle uluslararası alanda yarışa girişti performansıyla dikkati çekti.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2014-2018 yıllarında ulusal ve uluslararası ödüllere adeta ambargo koydu aldığı 164 ödülle Gazi şehri gururlandırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Biz sadece kendi şehirlerimizle değil ABDdeki Çindeki ve Avrupadaki şehirlerle yarışıyoruz dedi hazırladığı projeleriyle uluslararası alanda yarışa girişti performansıyla dikkati çekti.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ DALINDA ÖDÜL

Bu kapsamda Büyükşehir Avrupa Konseyi Parlamentosu tarafından verilen Europe Prize ödüllerinde 2016 yılında ikinci aşama olan Avrupa Şeref Bayrağı Ödülünün 2017 yılında üçüncü aşama olan Avrupa Şeref Plaketi ödüllünün sahibi oldu bu sene de büyük ödül olan Europe Prize ödülüne başvurdu. Enerji verimliliğine yönelik yürüttüğü çalışmalar sonunda Büyükşehir Belediye Binası Yeşil Bina BREEAM ın Use sertifikasını en iyi Excellent seviyede almaya hak kazanan Büyükşehir Belediyesi Biyogaz Tesisi Projesi Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresinin düzenlediği Uluslararası İdealkent Ödülleri çerçevesinde Sürdürülebilir Enerji dalında ödül kazandı.

CUMHURBAŞKANINDAN SAĞLIK PROJELERİNE ÖDÜL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin sağlıkla ilgili yatırımları ve projeleri ödül getirdi. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca 6. Yerel Yönetimler Proje Yarışmasında sosyal alandaki Belediye Hizmetlerinde Dezavantajlı Gruplar başlığı adı altında açılan Kadın Sağlığı Hizmetleri Projesinde Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediyeleri kategorisinde dereceye girmeyi başardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın elinden 2ncilik ödülünü aldı.

EN İYİ KÜLTÜREL VE DOĞAL MİRASI KORUMA VE YAŞATMA PROJESİ: SANAT MERKEZİ

Eski Adliye Binasının Sanat Merkezine dönüştürülmesine yönelik proje Sign of the City Awards SotCA Gayrimenkul Yarışmasında En İyi Kültürel ve Doğal Mirası Koruma ve Yaşatma Projesi kategorisinde ödül kazandı.  Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi EDEN 2015 Yılı Ulusal Destinasyonu ödülüne sahibi olan Büyükşehirin 100üncü Yıl Atatürk Kültür Parkı Dünya Kent Parkları Birliği Uluslararası Büyük Kent Parkları Ödülü PARKANTEP çerçevesinde Dünyanın en kıymetli parkı seçildi.

EN BAŞARILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin kadınlara ve çocuklara dönük çalışmaları dolayısıyla İtalya Cumhuriyetinin En Yüksek Devlet Nişanı olan Liyakat Nişanını İtalya Cumhurbaşkanı himayesindeki Minerva Anna Maria Mammoliti ödülünü aldı. Ayrıca  Golden City Awards 2016 En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı ödüllünün sahibi oldu. Bu ve buna benzer birçok ödülü kente kazandıran Büyükşehir 4 yılda aldığı 164 ödülle adından söz ettirmeyi başardı hem ulusal hem de uluslararası alanda ses getirdi.

Asya Belediye Başkanları Forumu ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatının UCLG-MEWA başkanlığı olmak üzere iki uluslararası kuruluşun aktif başkanlığını yürüten Başkan Şahin Türkiye Belediyeler Birliği TBB dönem başkanlığını yapıyor.

BASIN BÜLTENİ 

25 Şubat 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?