İstihdam seferberliği

Yıldırım: İster 1 kişiye ister 100 kişiye Yeter ki istihdam kapısını aralayın.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Yıldırım: İster 1 kişiye ister 100 kişiye Yeter ki istihdam kapısını aralayın.

Gaziantep Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısına katıldı.

İstihdam Seferberliği 2019 programını değerlendiren Yıldırım GTO üyelerine ister 1 kişi ister 100 kişi olsun yeter ki yeni bir kapı açın ilave istihdam yaratın dedi.

Gaziantep Ticaret Odası GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur ve Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım  Burası Türkiye Burada İş Var sloganıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB ev sahipliğinde gerçekleştirilen İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısına  katıldı.

Gaziantep Oda Borsa Başkanları ve iş dünyası temsilcilerinin katılım sağladığı toplantı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoyun katılımıyla gerçekleştirildi.

Dün açıklanan 2019 İstihdam Seferberliği programına ilişkin bir değerlendirme yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım GTO üyelerine istihdam seferberliğine katılım çağrısında bulundu.

Tüm üyelerimizi teşviklerden yararlanarak hem işletmelerinin hem de ekonomik kalkınmanın geleceğine katkı sunmaya davet ediyorum diyen Yıldırım programın önemli bir fırsat olduğunu ve bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında işverene sunulan imkânlara dikkat çeken Yıldırım şunları söyledi:

Devlet program kapsamında 30 Nisana kadar ilave istihdam yapan şirketlere her bir çalışan için 3 ay boyunca prim vergi ve ücret desteği verecek. İzleyen 9 ayda da prim ve vergiler devlet tarafından ödenecek. Kısa Çalışma Yönetmeliği uyarınca ekonomik sebeple çalışma sürelerini azaltan ya da durduran iş yerlerinde 3 ay boyunca azaltılan süreye ilişkin çalışan ücreti İşsizlik Fonundan karşılanacak. SGK primlerini düzenli ödeyen işverenlere 5 puanlık destek devamlı hale gelecek.

GTO üyelerine ister 1 ister 100 ilave çalışan istihdam edin çağrısında bulunan GTO Başkanı Yıldırım Türkiyenin geleceği için daha çok üretmek daha çok istihdam yaratmalıyız. İstihdam Seferliği bunun için önemli bir fırsat. Tüm üyelerimizi 1 kişi 10 kişi 100 kişi neye güzü yetiyorsa ilave istihdam yaratmaya davet ediyorum dedi.

BASIN BÜLTENİ 

26 Şubat 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?