GSO’da yatırımcılara fon destekleri anlatıldı

Gaziantep Sanayi Odası GSO ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Uluslararası Yatırım Fonu Yöneticilerinin katılımı ile Girişim Sermayesi Yatırım Fonları tanıtım toplantısı yapıldı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Sanayi Odası GSO ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Uluslararası Yatırım Fonu Yöneticilerinin katılımı ile Girişim Sermayesi Yatırım Fonları tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Girişimcilik konusunda ve şirketlerimizin büyüme süreçlerinde finansman konusu en önemli unsur olarak karşımızda duruyor. Küresel ekonomik koşullar nedeniyle kaynak bulmada güçlük yaşandığı bir dönemde sunulan fonlardan faydalanmak şirketlerimizin iş geliştirme süreçlerine önemli katkılarda bulunacaktır. Ayrıca bugün burada temsil edilen mevcut fonlardan alınan hizmetlerin firmalarımıza yeni ufuklar açacağına inanıyorum. İş dünyası olarak da bu tür kaynakları tanımak bu kültürü içselleştirerek farklı enstrümanları daha çok kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Programa katılan tüm konuklarımıza iştiraklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Açılış konuşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisinden Ahmet Cüneyt Selçuk doğrudan yatırımlar doğrudan yatırımlarla girişim sermayesinin ilişkisi startup ekosistemi ve 1514 programı hakkında sunum yaptı.

Toplantıda daha sonra Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisinden Ahmet Burak Dağlıoğlu moderatörlüğünde katılımcı fonların temsilcilerinin konuşmacı olarak yer aldığı panel gerçekleştirildi.

Ahmet Burak Dağlıoğlu Devlet olarak bu fonlara bir hibe kanalı ve hazine aracılığıyla yatırım olarak güvendiğimizi gösteriyoruz.  Bu fona diğer özel yatırımcıları da davet etmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdik. Gaziantepte ciddi bir sanayi alt yapısı ticaret kültürü var ve birikmiş bir sermaye olduğuna inanıyoruz. Ayrıca vizyoner bir iş dünyası olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda dünyadaki ekonomik değişim ve dönüşümle paralel olan gelişmenin burada karşılık bulacağına inanıyoruz diye konuştu.

Toplantının son bölümünde Boğaziçi Venturesden Burak Balık İnci Çömlekçioğlu Tuna Ercilli IDA Capitalden Cem Baytok Startupfondan Gülsüm Çıracı Gamze Can Actus Portföyden Barış Hocaoğlu Yiğit Arslan ve Actus Adviseden Erman Turan katılımcıların sorularını yanıtladı.

BASIN BÜLTENİ 

27 Şubat 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?