GTO Şahin'i GETHAM'da ağırladı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin değişim ve dönüşüm merkezi GETHAM'a hayran kaldı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin değişim ve dönüşüm merkezi GETHAM'a hayran kaldı.

GETHAM-Endüstriyel Tasarım Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin GETHAMın değer üreten kent vizyonuna yakışan muhteşem bir merkez olduğunu belirtti.

GETHAMın GTO için bir gurur kaynağı olduğunu dile getiren GTO Başkanı Tuncay Yıldırım Merkezin yüzde 100 GTO sermayeli bir şirket olarak Gaziantep ve bölgenin hizmetine sunulduğunu söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ve beraberlerindeki heyet Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur GTO Yönetim Kurulun Başkanı Tuncay Yıldırım ile GTO Meclis Başkanlık Divanı ve GTO Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı ziyaret programında Başkan Şahine tasarım ve üretimi GETHAMa ait olan kutnu ayakkabı hediye edildi.

Yıldırım: Projenin sürdürülebilirliği için elimizi taşın altına koyduk

GETHAMın Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği desteğiyle 7.500.000 Avro bütçe ile KOSGEB Gaziantep ve GTO işbirliği ile kurulduğunu kaydeden Tuncay Yıldırım projenin teknik destek süresi bitince projeyi bitirmek istemediklerini böylesi özel bir projenin sürdürülebilirliğini sağlamak için ellerini taşın altına koyduklarını söyledi.

Yıldırım Burası bölgenin tasarım merkezi dönüşüm merkezi değer üretim merkezidir. Burası gerçekten bizi geleceğe taşıyacak potansiyelde. KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü ve Odamız ortaklığında kurduğumuz bu merkezin teknik destek süresi bitince projeyi bitirmek istemedik. Para bitti proje de bitti diyemezdik. Böylesi özel bir projenin sürdürülebilirliğini sağlamak için elimizi taşın altına koyduk. Merkezi yüzde 100 GTO sermayesi ile A.Ş. statüsüne taşıdık. Uzman ekibimizle şehrimizin ve bölgemizin hizmetine sunduk dedi.

GETHAM da yapılan her işin bir hikâyesi olduğunu belirten Yıldırım Fatma Şahine armağan edilen ayakkabının hikâyesini ise şöyle anlattı. Merkezimizin ayakkabı atölyesinde GÖÇ temalı bir koleksiyon hazırlandı. Malum şehrimiz göç yolları üzerinde ve yoğun göç alan bir kent. Bu koleksiyonda insanların göç yollarında yaşadıkları ruh halleri GETHAM ekibi tarafından kutnu ve deriyle birleştirildi. Koleksiyon Bütünleşme - Ayrılık ve Uzaklar - Değişim ve Dönüşüm Parçalanmışlıklar - Sınırlı Hayatlar ve Tutunma isimli 6 ayakkabı modelinden oluşuyor. Sayın Şahine armağan edilen modelin adı göç dalgalanmalarını simgeleyen TUTUNMA.

Şahin: Katma değer üreten şehir için önemli bir örnek

GETHAMın bu kadar özel ve yüksek teknolojili altyapıya sahip bir merkez olduğunu bilmiyordum. diyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Gaziantepin katma değer üreten bir şehir olması için gayret ediyoruz. GETHAM bu noktada çok önemli ve örnek bir merkez. Emeği geçenleri tebrik ediyorum dedi.

Sürekli katma değerli ürünlere vurgu yapıldığını belirten Başkan Şahin GETHAM bu yolda atılmış en önemli adımlardan birisi. Buradan yüksek teknolojili ürünlerin çıkması için her türlü teknik altyapı mevcut. Bu merkezin kullanılması değerlendirilmesi gerekiyor. Hali hazırda belediye olarak GETHAMla ortak yürüttüğümüz çalışmalar var. Önümüzdeki süreçte de daha fazla iş birliği yapıp şehrimiz için üretmeye devam edeceğiz. ifadelerini kullandı.

Özellikle ülkemizde üretilmeyen ve yurt dışından ithal edilen parçaların bu merkezde yapılıyor oluşunun büyük önem arz ettiğini söyleyen Şahin GETHAM Startup Kuluçka bölümündeki girişimcilerin gelecek vadeden çalışmalarıyla da yakından ilgilendi.

BASIN BÜLTENİ 

06 Mart 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?