KBB hastalıkları uzmanı Kanmaz SANKO’da

Güçlü ve başarılı hekim kadrosunu her geçen gün güçlendiren SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz KBB Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Alper Kanmaz da görev yapmaya başladı.

Güçlü ve başarılı hekim kadrosunu her geçen gün güçlendiren SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz KBB Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Alper Kanmaz da görev yapmaya başladı.

DR. ÖĞR. ÜYESİ ALPER KANMAZ 1978 Yılında Gaziantepte doğdu. İlköğrenimini Batmanda ortaöğrenimini Adıyamanda Fen Lisesi Tıp Fakültesi ve KBB Uzmanlık eğitimini Ankarada tamamladı.

Uzmanlık eğitimi boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok bilimsel toplantı ve eğitimlere katıldı. Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Programı kapsamında araştırma görevlisi olarak da yurtdışında çeşitli kliniklerde çalıştı.

Mecburi hizmetini Şanlıurfa Birecikte tamamlayan Dr. Öğr. Üyesi Kanmaz Gaziantep Çocuk Hastanesi ve Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesinde bir süre çalıştıktan sonra SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaya başladı.

Dr. Öğr. Üyesi Kanmaz Fasiyal Plastik Cerrahisi Derneği üyesi olup bu alandaki ilerlemesine katkıda sağlayacak kara kalem portre ve kilden heykel çalışmaları ile uğraşmakta ayrıca pediatrik KBB ile de ilgilenmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Kanmazın yanı sıra SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi KBB Hastalıkları Kliniğinde halen Dr. Öğr. Üyesi Seyit Mehmet Ceylan ve Opr. Dr. İlyas Dişikırık da hasta kabul etmektedir.

SANİ KONUKOĞLU UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KBB POLİKLİNİĞİ

Hasta değerlendirilmesi en son görüntüleme teknikleri ile rahat doğru kısa ve güvenilir biçimde yapılarak muayene teşhis ve tedavi gerçekleştirilir.

A Poliklinik Muayenesi:

Endoskopik Olarak Burun Sinüs Ve Larenks Muayenesi:

Bu yöntemle kamera sistemi kullanılarak burun içinden gerçekleştirilen detaylı bir değerlendirme ve teşhis yapılabilmektedir. Ayrıca Fleksible şekilde uygulanması ile horlama ve ses kısıklığı sebepleri de ortaya konulabilmektedir.

Mikroskop altında dış kulak yolu ve kulak zarı muayenesi:

Bu yöntemle dış kulak yolu ve kulak zarı hakkında tüm bilgiler elde edilir. Kulak zarı delikse ortakulak hastalıklarının teşhisi bu yöntemle çok kolay olmaktadır olabilir. Dış kulak yolundaki buşon kulak kiri mikroskop ve aspiratör yardımıyla kulak zarına zarar vermeden temizlenir.

B Tanı Yöntemleri:

Her türlü tanısal yöntem hastanede uygulanmaktadır.

C Cerrahi:

Burun Septoplasti Deviasyon:

Burunda nefes alıp vermeyi engelleyen en önemli neden septum denilen burun bölmesindeki eğriliktir. Hastanemizde deviasyon ameliyatı rijit optikler yardımıyla yüksek başarı oranı ile rutin olarak gerçekleştirilmektedir.

Türbinektomi Parsiyel Total:

Burun etlerinin alınması genelde nefes alıp vermeyi engellemeyen alt burun etleri alerji hava kirliliği sigara gibi nedenlerle genişleyip büyürler. Burun tıkanıklığına neden olan hastalanmış burun etleri endoskopik yöntemle alınırlar.

Polipektomi Endoskopik:

Burunda mukozal alerjiye bağlı olarak ortaya çıkan şeffaf sarımsı-beyaz yumuşak üzüm salkımını andıran selim oluşumlardır. Lokal ya da genel anestezi altında endoskopik ameliyatla polipler çıkartılırlar. Eğer hastada alerjik bünye varsa çok iyi temizlenseler bile tekrarlama eğilimi gösterirler.

Sinüs FESS Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi:

Uzun süreli antibiyotik tedavisine cevap vermeyen kronik sinüzit vakalarına cerrahi yaklaşım önerilir. Sinüs kanallarındaki ve burun boşluklarındaki daralma ve tıkanıklıklar günümüzde endoskopik yöntemle ortadan kaldırılarak fizyolojiye uygun sinüs havalanması ve drenajı sağlanır. Sağlam hiçbir dokusuna zarar vermeden sadece hastalığa neden olan lezyonların çıkartılıp hücrelerin temizlendiği FESS Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi ile artık kronik sinüzit vakalarının 90 a yakını tedavi edilmektedir.

Boğaz Adenoidektomi Geniz Eti:

Büyümüş geniz etleri orta kulakla boğazın arka kısmını birleştiren östaki borusunu tıkayarak orta kulağın sıvı ile dolmasına ve dolayısıyla işitme kaybına neden olur. Sık tekrarlayan orta kulak iltihabı vakalarında burun tıkanıklığına bağlı sinüzit ağızdan nefes alıp verme şiddetli horlamalarda sık tekrarlayan ses telleri enfeksiyonlarında geniz eti alınmalıdır. Ameliyat kısa süreli genel anestezi altında gerçekleştirilir. Basit ve sorunsuz riski az olan bir ameliyattır.

Ventilasyon Tüpü:

Orta kulak östaki borusu vasıtasıyla genize bağlanmıştır. Orta kulak basıncını atmosfer basıncıyla eşit hale getirmeye yarayan bu boru çocuklarda genellikle geniz etinin aşırı büyümesine bağlı olarak tıkanır. Ortakulakta oluşan negatif basıncın etkisiyle mukozalardan sıvı ifrazatı olur ve bu sık tekrarlayan otit ataklarına işitme kaybına yol açar. Bu durumda orta kulak basıncını eşitlemek için ventilasyon tüpleri kulak zarı üzerine yerleştirilir. Bu tüpler 5-6 ay sonra kendiliğinden kulak zarı tarafından dışarıya atılırlar.

Tonsillektomi:

Bademcikler arka ağız boşluğunun her iki yanında bulunan bir lenf bezidir. Yılda beş kereden fazla tonsillit atakları bademcikler arkasında apse nefes alıp vermeyi engelleyecek kadar büyük bademcikler kötü ağız kokusu beta hemolitik streptekok enfeksiyonuna bağlı beta mikrobu akut eklem romatizması böbrek iltihabı kalp romatizması gibi komplikasyonlar durumunda bademcikler koruma özelliklerini kaybetmiş vücuda zararlı hale gelmişlerdir. Bu durumda bademcik ameliyatına kara vermek gerekir. Ayrıca valdeyer halkası denilen boğazdaki diğer lenf bezleri de koruma görevini rahatlıkla yerine getirebilirler. Tonsillektomi ameliyatı her yaşta ve her mevsimde yapılabilir. Yalnızca üç yaşından küçük çocuklarda daha iyi ve dikkatli klinik muayene gerekmektedir.

Horlama Ameliyatı UPPP:

Radyofrekans ve cerrahi yöntemler gelişmiştir.

Larenks Gırtlak Selim Tümörler Nodül Polip:

Ses telleri üzerindeki selim oluşumlar genel anestezi altında mikroskop ile büyütülerek ağız yoluyla yerleştirilen tüp vasıtasıyla özel aletler kullanılarak ses tellerine zarar vermeden alınır.

Kronik Orta Kulak İltihabı Cerrahisi Timpanoplasti Mastoidektomi:

İşitme kaybı kulakta akıntısı ve zaman zaman oluşan kulak ağrısıyla karakterize kronik orta kulak iltihabı ilaç tedavisine cevap vermiyorsa genel anestezi altında ve mikroskop kullanılarak ameliyat edilir. Orta kulaktaki tüm iltihap hücreleri temizlenir. Kulak kemikçiklerinde çekiç örs üzengi bir erime varsa kemik zincirde bir montaj gerçekleştirilir. Aynı zamanda delik olan kulak zarı da yamanır.

SANİ KONUKOĞLU UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Çağdaş hastane yönetimi anlayışıyla yönetilen ve sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline gelen hastanede Acil Servis Biyokimya Patoloji ve Tıbbi / Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarları Radyoloji Nükleer Tıp Kardiyovasküler Cerrahi Organ Nakli Merkezi Nefroloji Hematoloji Genel Cerrahi Beyin Cerrahisi Çocuk Cerrahisi Hematoloji Dahiliye Gastroenteroloji Endokrinoloji Kulak Burun Boğaz Pediatri Kardiyoloji Göğüs Hastalıkları Üroloji Ortopedi ve Travmatoloji Enfeksiyon Hastalıkları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Göz Hastalıkları Kadın Hastalıkları ve Doğum Nöroloji Psikiyatri Göğüs Cerrahisi Dermatoloji Uyku Laboratuvarı Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniği ve Üremeye Yardımcı Tedavi Merkeziyle uzman tanı ve tedavi yöntemleri uygulanıyor.

BASIN BÜLTENİ 

07 Mar 2019 - 16:48 - Sağlık

Muhabir İsmail Tunç

Son bir ayda gaziantepinhabercisi.com sitesinde 146.405 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler değil haberi geçen ajanstır.Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 461 99 27
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?