"İstiklal Marşımız, dün olduğu gibi bugün de kalplerimizi birleştiriyor"

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin milli mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan İstiklal Marşının dün olduğu gibi bugün de Türk milletinin kalplerini birleştirdiğini bildirdi.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin milli mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan İstiklal Marşının dün olduğu gibi bugün de Türk milletinin kalplerini birleştirdiğini bildirdi.

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Şahin Mehmet Akif Ersoyun tam bağımsızlığa inanmış bir vatan şairi olduğunu belirtti.

Başkan Şahin Kurtuluş mücadelesinin tüm acımasızlığı ile sürdüğü zor günlerde ülkenin istiklali için verilen büyük direnişe gönüllü olarak katılan Mehmet Akif Ersoyun milli marşımızda o günlerde tanık olduğu inancı umudu  bir milletin ölüm kalım savaşını anlatarak milli mücadele ruhunun diri tutulmasına öncülük ettiğini aktardı.

Milli şairin İstiklal ve istikbal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerde kaleme aldığı İstiklal Marşı ile aziz milletin hissiyatına tercüman olduğunu kaydeden Şahin milli mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan İstiklal Marşının dün olduğu gibi bugün de Türk milletinin kalplerini ve ruhunu birleştirdiğini bildirdi.

Şahin şöyle devam etti: Vatanı canlarından üstün tutan büyük bir azimle emsalsiz fedakârlıklarla bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkan ecdadımız istiklal mücadelesini zaferle neticelendirmiştir. Aziz milletimizin milli ve manevi değerlerini acılarını ve duygularını yüreğinde hisseden Mehmet Akif bilgisini heyecanını umudunu milletiyle paylaşmış diriliş harekatının başlamasına milli mücadele ruhunun alevlenmesine de öncülük etmiştir.

Milletimizin ruhunu yansıtan İstiklal Marşımızın mısraları aziz milletimizin ortak sesi olmuştur. Bu ses öyle bir sestir ki içimizden taşan coşkuyla tek yürek tek millet olduğumuzu tüm cihana haykırmaktadır. Milletimiz bu eşsiz marşın her bir kıtasını her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmesinin tek sebebi budur. İnanıyorum ki istiklal mücadelesi ruhunu muhafaza ettiğimiz sürece millet olarak karşılaştığımız her tür badireyi atlatacak istikbal mücadelemizi de başarıyla sürdürebileceğiz.

Milletimiz tarihte hiçbir zaman zulme boyun eğmedi varlığına kastedenlere gerekli dersi verdi vatanına ve hürriyetine canı pahasına sahip çıktı. Bizler de bugün şehitlerimizin emaneti bu cennet vatanı muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehitlerimize ve vatan kahramanlarına en büyük borcumuz gelecek nesillere daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke bırakmaktır.

Milletimiz birlik ve beraberlik içinde parlak bir geleceğe doğru yürüyüşünü emin adımlarla sürdürecektir. Hissederek ortak duygu birliğini ilelebet muhafaza edecektir. İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Gününde Gazi Mustafa Kemal Atatürkü değerli vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoyu İstiklal Savaşının tüm kahramanları ile bu vatan için can veren kanını toprağa döken tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

BASIN BÜLTENİ 

11 Mart 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?