Gaziantepli gıdacılar Japonya'da

Gaziantep gıda sektörü GTO öncülüğünde Japonyada incelemelerde bulundu

Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep gıda sektörü GTO öncülüğünde Japonyada incelemelerde bulundu

Gaziantep Ticaret Odası GTO Asyanın en büyük gıda ve içecek fuarı Foodex Japan fuarına inceleme gezisi düzenledi.

GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Acıoğlu başkanlığındaki heyet fuar ziyaretinin yanı sıra dünyanın 3. büyük ekonomisi ile ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik işbirliği toplantıları da gerçekleştirdi.

Gaziantep Ticaret Odası 3.500 katılımcı ve 85.000 ziyaretçi ile Asyada gerçekleştirilen gıda ve içecek fuarlarının en büyüğü olan FOODEX JAPAN fuarına ziyaret ve inceleme gezisi düzenledi.

Programa ilişkin bir değerlendirme yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Acıoğlu Japonyanın hem ekonomik hem de toplumsal gelişim için feyz alınması gereken bir ülke olduğunu belirtti.

Acıoğlu Japonya kendini yoktan var etmiş bir ülke. Bu başarının arkasındaki en büyük etken de toplumsal değerlere sıkı sıkı bağlılık. Gerçekten feyz alınacak bir ülke dedi.

Japonya ile ticari ilişkilerin güçlenmesinin katma değer üretme kabiliyetimize katkı sunacağını dile getiren Acıoğlu Program kapsamında Japonya Uluslararası Ticaret Odası İthalat ve Yatırım Destekleme Organizasyonu ve Tokyo Design Lab yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz toplantılarda Gaziantep sanayisini katma değer üreten bir yapıya taşımayı hedefleyen projelerimiz için görüşmeler yaptık.

Tasarım Merkezimiz GETHAM Girişimci Kuluçka Merkezi gibi GTO projelerinde yapılabilecek ortak çalışmalar bizim katma değer üretme kabiliyetimizi de geliştirecektir. İhracatçılarımız bilmeli ki Japonya pazarına girmek istiyorsak yüksek kaliteli ürünler sunmamız gerekiyor. dedi.

GTO Heyeti inceleme gezisi kapsamında ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Ercan ve Ticaret Baş Müşaviri Murat Yapıcı ile de bir araya gelerek Gaziantep-Tokyo ticari ve kültürel işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundular.

BASIN BÜLTENİ 

11 Mart 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Türkiye'nin bir erken seçime ihtiyacı var mı?