Dağlı'dan tıp bayramı mesajı

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı hayatımızın her evresinde sağlığımız için ihtiyaç duyduğumuz hekimlere ve sağlık çalışanlarına hepimizin minnet borcu olduğunu belirtti.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı hayatımızın her evresinde sağlığımız için ihtiyaç duyduğumuz hekimlere ve sağlık çalışanlarına hepimizin minnet borcu olduğunu belirtti.

Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Prof. Dr. Dağlı tıp mesleğinin tarihin en eski ve yeniliğe en açık mesleklerinden biri olduğuna dikkat çekerek bilimin ilerlemesine paralel olarak sağlık dünyasında da büyük gelişmeler ve ilerlemeler yaşandığına vurgu yaptı.

14 Mart tarihinin Tıp Bayramı olarak kutlanmasına değinen Prof. Dr. Dağlı 14 Mart 1827 tarihinde II. Mahmut Döneminde Şehzadebaşında bulunan Tulumbacıbaşı Konağında ülkemizdeki ilk Cerrahhane Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulmuştur. 1838 yılında ise bu kurumun ismi Mekteb-i Tıbbiye-i Adliye-i Şahane olarak değiştirilmiştir. Ülkemizde modern anlamda tıp eğitiminin başladığı tarih olan 14 Mart bu nedenle Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır dedi.

Hekimlik mesleğinin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zorlu ve yoğun bir eğitimle elde edildiğini anımsatan Prof. Dr. Dağlı devamla şu görüşlere yer verdi:

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Beni Türk hekimlerine emanet ediniz sözlerinde olduğu gibi hekimlerimiz her türlü güncel bilgiyi ve teknolojiyi kullanarak çağın gereklerini yerine getirmektedir.

SANKO Üniversitesi olarak çağdaş ve modern dünyanın gereklerini takip eden bilgiyi en iyi şekilde üreten ve kullanan Büyük Önderimizin güvenine layık hekimler ve sağlık profesyonelleri yetiştirmek değerli vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere aldığımız sorumluluğun bilinciyle hareket etmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle tüm hekimlerimizin hekim adaylarımızın ve sağlığımız için büyük çaba gösteren sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor sağlıkta ve hayatımızın her alanında karşılaştığımız şiddetin sona ermesini diliyorum.

BASIN BÜLTENİ 

12 Mart 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?