GSO ve ASO'dan işbirliği

Gaziantep Sanayi Odası GSO ile Adana Sanayi Odası ADASO Ortak Meslek Komite Toplantısında bir araya geldi. İstihdam Seferberliği 2019 ve sektörel gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda Türkiyenin ticaret hacmi ve ihracatını arttırmaya yönelik projeler üzerinde duruldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Sanayi Odası GSO ile Adana Sanayi Odası ADASO Ortak Meslek Komite Toplantısında bir araya geldi. İstihdam Seferberliği 2019 ve sektörel gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda Türkiyenin ticaret hacmi ve ihracatını arttırmaya yönelik projeler üzerinde duruldu.

GSO Mesleki Eğitim Merkezinde GSO-MEM yapılan toplantıda Orman ve Ağaç Ürünleri Ahşap Malzeme ve Eşyalar Kağıt Karton ve Ürünleri Hijyenik Ürünleri İmalatı ve Matbaa İşleri Meslek Komite üyeleri mesleki eğitimlerin önemi ihtiyaç olan sektör alanlarda kalifiye eleman yetiştirme konusunda görüş alışverişinde bulundu.

İstihdam Seferberliği 2019 Teşvik Paketi içeriği ile ilgili konuların da görüşüldüğü toplantıda ihtiyaç olan sektör alanlarında kalifiye eleman yetiştirme konusunun altı çizildi.

Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme ve Danışmanlık A.Ş. GSO-MEMde verilen mesleki eğitimlerle ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantıda eğitim belgelendirme ve bu kapsamda yapılan faaliyetlerin önemine dikkat çekildi

Toplantıda ayrıca Avrupa Birliği programları ve hibe destek programları kapsamında gerçekleştirilen projeler ve çıktıları değerlendirilerek Gaziantepin sanatkarlar kenti olduğu usta çırak kültürünü yaşatabilmenin yolunun GSO-MEM gibi kuruluşlarla mümkün olacağı vurgusu yapıldı.

ADASO Ağaç Ürünleri Meslek Komite Başkanı ve Konsey Başkanı Engin Turan ev sahipliğinden dolayı GSO Orman ve Ağaç Ürünleri Ahşap Malzeme ve Eşyalar Kağıt Karton ve Ürünleri Hijyenik Ürünleri İmalatı ve Matbaa İşleri Meslek Komite Başkanı Halil Tepeye teşekkür ederek Adanaya da GSO-MEM gibi eğitim kuruluşlarının kazandırılması gerektiğini söyledi.

GSO-MEMde yer alan meslek atölyelerinin gezilmesinin ardından ADASO Ağaç Ürünleri Meslek Komite Başkanı ve Konsey Başkanı Engin Turan günün anısına Halil Tepeye plaket takdiminde bulundu.

BASIN BÜLTENİ 

13 Mart 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Türkiye'nin bir erken seçime ihtiyacı var mı?