Erdoğan, Fatma Şahin'in projelerine tam not verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin tarafından hazırlanan Medeniyet Şehri başta olmak üzere toplu konut projeleri ulaşım ve su projesinden övgüyle bahsetti.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+6
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen mitingde halka hitap etti. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin tarafından hazırlanan Medeniyet Şehri başta olmak üzere toplu konut projeleri ulaşım ve su projesinden övgüyle bahsetti.

attachment-174161-1-f80341d4c3aaa089e7ed838667260238-1552661185.jpeg?

ERDOĞAN: ANTEPTEN ŞANINA ÜNÜNE YAKIŞIR BİR REKOR BEKLİYORUM

Belediye başkan adaylarının tanıtıldığı mitingde kapalı havaya rağmen miting alanının dolduran Gazianteplilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan Gazi şehre yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi her zaman Gazianteplilere destek vereceğini söyledi.

Erdoğan Baş eğdiren ama baş eğmeyen Antep. Hiçbir cephede bozguna uğramayan Antep. Şehrini savunurken verdiği 6 bin 317 evladını bir gül bahçesine ekercesine toprağa veren Antep. Şehitkâmillerin Şahinbeylerin Karayılanların ve daha nice yiğitlerin bayraklaştığı adına kurban olduğum Gaziantep. gönlü gönlümüze eş sevdası sevdamıza eş.

attachment-174161-2-f80341d4c3aaa089e7ed838667260238-1552661186.jpg?

Rüyası rüyamıza eş Antep. Anaların ağıtlarıyla âşıkların türküleriyle yüreğimizi titrettiği Antep. Toprağının bereketi fabrikaların üretimiyle insanının çalışkanlığıyla örnek olan Gaziantep. Ülkemizin dört bir yanından gelenlere işiyle aşıyla yepyeni bir hayat kapısı açan Antep. Hemen yanı başında Suriyeden gelen yüzbinlerce muhacire yıllarda ensarlık yapan kadirşinas Antep. Emeğin üretimin helal kazancın kardeşliğin şehri Gaziantep. Son bir yılda dördüncü defa geliyorum. Gaziantep bugüne kadar hep yanımızda oldu. Bu defa Antepten şanına ününe yakışır bir rekor bekliyorum dedi.

ŞEHRİ TARİHİNİN EN BÜYÜK HİZMETLERİYLE GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Biz Antepi sadece aşkla sevmekle kalmadık. Şehri tarihinin en büyük hizmetleriyle geleceğe hazırladık hala da hazırlıyoruz diyen Erdoğan şöyle konuştu: Son 17 yılda Gaziantepe 35 milyar yatırım yaptık. Eğitimde 3 milyarlık kaynakla 10 bin 830 adet derslik inşa ettik. 60 binden fazla öğrencinin öğrenim gördüğü şehrimize ikinci devlet üniversitesini Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesini kurduk. Bölgenin merkezi bir üniversite olacak. Sadece ulusal değil uluslararası bazda bir eğitim öğretim verecek bir üniversite.

attachment-174161-3-f80341d4c3aaa089e7ed838667260238-1552661186.jpeg?

Yükseköğretim öğrencileri için 9 bin 440 kişilik yurt binaları açtık. Birkaç yıl içinde iki tane Gaziantepte bir tane Nizipte olmak üzere 2 bin 250 kişilik yeni yurt binaları açacağız. Gaziantepe 33 bin seyirci kapasiteli yeni bir stat yaptık. İslahiye ve Nizip Gençlik Merkezlerini Şehitkâmil Sporcu Yetiştirme Merkezlerini kurduk. Eski stadın yerine millet bahçesini kuruyoruz. Muhteşem bir millet bahçesi ve içinde büyükçe bir millet kıraathanesi olacak. Ayrıca içinde çocuk kütüphanesi ve yüzme havuzuna kadar her türlü sosyal ve spor tesisinin olduğu Hasan Celal Güzel Millet Bahçesini kurduk.

ALLEBEN DERESİ ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK

Gaziantepin hafızası olan Alleben Deresini eski günlerine kazandırmak için rehabilite edip çevresine de şehrin kültürüne ve dokusuna uygun bir düzenleme yapacağız. Şahinbeyin şehit edildiği ve adına anıtın bulunduğu yere Milli Mücadele Tabiat Merkezi kuruyoruz. Özellikle bu parkta genç kuşaklara Gaziantep Kurtuluşundaki bütün olaylar anlatılacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız şehitlerimizin ailelerini engelli vatandaşlarımızı yaklaşık 4 milyar kaynakla destekledik.

attachment-174161-5-f80341d4c3aaa089e7ed838667260238-1552661187.jpeg?

Sağlıkta şehrimize son 17 yılda bin 135 yataklı 20 hastaneden oluşan 83 adet tesis kazandırdık. Önümüzdeki yılda hizmete sunacağımız 1875 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Ayrıca 300 yataklı Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve 400 yataklı Nizip Hastanesi projesi tamamlanıyor. 25 Aralık Devlet Hastanesini 300 yataklı bir ek binayla büyütüyoruz. Gaziantepte 21 bin 313 konut projesini hayata geçirdik. Katı atık düzenli depolama tesislerini hizmet verdiği nüfus sayısını 800 binden 2 milyona çıkardık. 2 milyon kişiye hizmet verecek ileri biyolojik atık su arıtma tesisi inşa ediyoruz seneye bitiriyoruz. Hem Metro standartlarıyla şehir içi ulaşıma katkı sunacak Gazirayın yapımı sürüyor yükünü belediyemizden alacağız önümüzdeki seneye tamamlanacak.

attachment-174161-6-f80341d4c3aaa089e7ed838667260238-1552661187.jpg?

Gar Düztepe Şehir hastanesi güzergahında inşaat edilecek sürücüsüz metro projesine yönelik sondaj çalışmaları devam ediyor seneye inşaatı başlayacak. Gaziantepte 500 hektarlık alanda kara limanı işlevi görecek raylı sistem ve otoyol bağlantılı bir Lojistik Köy kuruluyor planlaması bitti seneye inşası başlayacak. Boyacı Camiden Zincirli Bedestene Tütün Hanına kadar 49 eserin restorasyonunu yaptık. Merkezdeki Kanalıcı Caminin ve Ökkeşiye Türbesinin restorasyonunu yapıyoruz. Gaziantep 31 Martta tevazu samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyor mu Belediye başkan adaylarımızı sizlere onlara da Gaziantepi emanet ediyorum.

attachment-174161-4-f80341d4c3aaa089e7ed838667260238-1552661186.jpg?

MEDENİYET ŞEHRİ MÜJDESİ

Gaziantepin içinde 10 milyon 700 bin metrekarelik bir askeri alan olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan Tugaydaki askeri birliği artık şehir içinde tutmanın bir anlamı kalmadığını gördük. Dülükbaba ve Erikçeye komşu bu ekolojik alanı Antepin hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın 5 milyon metrekarelik alanını gül bahçeleriyle ıhlamurlarla çınarlarla bir millet bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısmını da Antepin tarihine kültürüne mimarisine alışkanlıklarına uygun kıymık taşıyla havarla bazaltla beyaz mermerle inşa edilecek bir Medeniyet Şehri kuracağız. Buradaki binaların hepsi Antep evi tarzıyla yapılacak. Böylece şehrin adeta çehresini değiştirecek bir projeyi Gaziantepe kazandıracağız diye konuştu.

Gaziantepin içmesuyu ihtiyacını karşılamak için Düzbağ regülatörünü ve içme suyu isale hattını inşaatının devam ettiğini aktaran Erdoğan maliyeti 1.2 milyar olan Düzbağ projesiyle şehrin 50 yıllık su ihtiyacının karşılanacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 250 bin kişinin yaşayacağı 50 bin konutluk Gaziantep Kuzey Şehir toplu konut projesinde çalışmaların devam ettiğini belirterek Geneyik ve Bayramlıda yeni yaşam merkezleri kurulacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alandakilerden 31 Martta Cumhur İttifakını desteklemelerini istedi.

ŞAHİN: YEREL KALKINMA AK PARTİNİN İŞİDİR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Cumhurbaşkanının liderliğinde 90lı yıllarda yerel kalkınmanın İstanbulda başladığını hatırlatarak 2004 yılında da Gaziantepte başlattık. Kalkınma yerelde başlar dedik. Yerel kalkınma AK Partinin işidir dedik. İşimiz gücümüz hizmet dedik. Daima hizmet daima millet durmak yok yola devam dedik.

Şimdi de önce millet önce memleket diyoruz. Memleket işi gönül işi diyoruz. Bu gazi torunları 100 yıl önce vatan için al yıldızlı bayrak için ezan için nasıl sağlam durduysa zillet ittifakına karşı ümmet ittifakı diyor. Biz sırtımızı terör örgütlerine dayamadık. Hakka inandık Şahinbeyin Şehitkâmilin torunlarına inandık. Bu yüzden iman varsa imkân vardır diyoruz. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyoruz Sizlerin büyük desteğiyle 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı oldum. Dibimizde büyük bir savaş. Ensar ruhuyla bu şehir vicdanlı iyi erdemli insanların şehri olduğunu bütün Dünyaya ispatladı. Bu duruş bir Gaziantep Modeli oluşturdu. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün Dünyaya örnek olduk.

CUMHURBAŞKANI GAZİ ŞEHİR İÇİN KENDİ KENDİNE YETEN ŞEHİR DİYOR

Cumhurbaşkanımız buraya gelirken her zaman Kendi kendine yeten şehir üreten şehir diyor. Demokratik açılımı açan çözüm sürecini çözen şehir diyor. Neden bunu diyor Çünkü Türküyle kürdüyle alevisi sunnisi ile bir sevgi modeli oluşturduk. Kardeşlik modeli Gaziantep modeli bu. Önümüzde koca bir savaş gözyaşı var. Ama biz Türkiyenin en büyük konut projesini başlattık. 50 bin konut dedik. O güzel şairin dediği gibi memleket isterim ne zengin fakir ne sen ben farkı olsun Kış günü herkesin evi barkı olsun. Olursa bir şikâyet ölümden olsun bunu gerçekleştirmek için buradayız.

Dağları deldik eski Türkiyede bunu yapmak mümkün değildi. 130 kilometreden dağları dele dele Düzbağın memba suyunu Gaziantepe akıttık. Melenden sonra Türkiyenin en büyük su projesi. Meleni yapan kim Tabi ki de Recep Tayyip Erdoğan. Eski Türkiyede onlarca yıl sürerdi bu. Biz bunu Recep Tayyip Erdoğanın Gaziantep aşkıyla 2 yılda yaptık. 31 Martta bebek katilleri ile iş birliği yapanlara ders vereceğiz. Gayret bizden zafer Allahtan olacaktır diye konuştu.

MÜZEYE HAYRAN KALDI

Mitingin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Antepin düşman işgalinden kurtuluşunu anlatacak olan 25 Aralık Panorama Müzesini gezdi. Başkan Şahin Erdoğana müze hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Panorama 1453 Müzesinden sonra yapılan Türkiyenin en prestijli müzesi özelliğini taşıyan 25 Aralık Panorama Müzesine hayran kaldı.

BASIN BÜLTENİ 

16 Mart 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?