Çanakkale Muharebeleri, yaralı bir ulusun vatanı için şaha kalkışıdır

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları “Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü Yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü” münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları “Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü Yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü” münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur ve Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım yayımladıkları mesajda, Çanakkale Muharebelerinin, yaralı bir ulusun vatanını korumak için şahlanarak zafer kazandığı eşsiz bir mücadele olduğunu ifade ederek Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden bütün kahramanları rahmet ve minnet ile andılar.

GTO Başkanları Çanakkale Zaferinin Türk tarihindeki önemine dikkat çektikleri mesajda şu ifadelere yer verdiler:

“3 Kasım 1914 – 18 Mart 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı’nda cereyan eden deniz savaşları ve ardından Gelibolu Yarımadası’nda yapılan kara savaşları, Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran destansı zaferlerdir.

Çanakkale, bu milletin adeta yeniden dirildiği ve Kurtuluş Savaşı'na giden yolun açıldığı müstesna bir topraktır. Altında binlerce vatan evladının kefensiz yattığı ve bir hilal uğruna güneşlerin battığı bu topraklarda verilen mücadele ulusal bilinci ve ulusal ruhu yeniden ateşlemiş ve Türk ulusal tarihinin akışını değiştirmiştir.

Dünya harp tarihine geçen Çanakkale Zaferleri Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuş, milletimize Atatürk gibi dahi bir lider hediye etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” emriyle ölüme koşanları, imkânsızlıklara rağmen 7 düvele karşı duran, boyun eğmeyip, şehadete yürüyen, “Çanakkale Geçilmez” destanını yazan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

BASIN BÜLTENİ 

 

17 Mart 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?