Öğrenciler hocalarına sordu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi, öğretim üyesi - öğrenci iş birliğini artırmak amacıyla bir ilki gerçekleştirdi.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi, öğretim üyesi - öğrenci iş birliğini artırmak amacıyla bir ilki gerçekleştirdi.

Bilimsel çalışma yapan fakülte içi, fakülte dışı ve üniversite dışından hocalarla öğrencileri buluşturmak için yapılan programda öğrencilerin merak ettikleri soruları sordular. Öğrencilere tartışabilecekleri bir ortam sunulması ve çeşitli çalışmalar yapılabilmesi için “Hocaya Sor” etkinliğinin düzenlediği belirtildi.

ÖĞRENCİLER HOCALARININ TECRÜBELERİNİ DİNLEDİ

Türkiye’deki diğer üniversitelere örnek olacak bir etkinliği daha hayata geçiren HKÜ Eğitim Fakültesi, ilk olarak Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şener Büyüköztürk’ü ağırladı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte ailesinden, geçirdiği asistanlık günlerinden ve doktora araştırmaları için gittiği Amerika’da yaptığı çalışmalardan bahseden Büyüköztürk’ün tecrübelerini öğrenciler büyük bir ilgiyle dinledi.

Etkinlikte öğrenciler Büyüköztürk’e; “Ailenize zaman ayırabildiniz mi? Korktuğunuz, başarısız olduğunuz bir zaman oldu mu? Bize başarılı olma konusunda tavsiyeniz ne olur? Bu kadar saygın olabilmeyi nasıl başardınız? Akademisyen olmasaydınız ne olmak isterdiniz?” gibi sorular yöneltti. Büyüköztürk ise sorulan sorulara hayat tecrübelerinden örnekler vererek açıkladı. Büyüköztürk ile birlikte alanında uzman birçok hocanın tecrübelerini dinleyen öğrenciler, merak ettikleri konular hakkında detaylı bilgiler öğrendiler.

Etkinliğin sonunda programı değerlendiren öğrenciler, hocalarının samimi cevaplarıyla güzel ve keyifli vakit geçirdiklerini ifade ederek iyi niyetin, iletişim yönetiminin hayattaki önemini anladıklarını belirttiler. Ayrıca öğrenciler, güler yüzlü olmanın ve iş birliğinin kazandırdığını, cesaret ve inançla ise her şeyin mümkün olabileceğini öğrendiklerini ifade ettiler.

BASIN BÜLTENİ 

25 Mart 2019 - Eğitim

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?