Bölgesel istişare toplantısına GTO damgası

Gaziantep Ticaret Odası GTO Ticaret Bakanlığınca Kahramanmaraşta düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısına yoğun katılımı ve desteğiyle damga vurdu.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gaziantep Ticaret Odası GTO Ticaret Bakanlığınca Kahramanmaraşta düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısına yoğun katılımı ve desteğiyle damga vurdu.

GTOnun Yönetim Kurulu Meclis Başkanlık Divanı Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinden oluşan kalabalık heyeti toplantıya katılan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlunun da dikkatinden kaçmadı.

Bölge özelinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıda GTO heyetine teşekkür eden Bakan Pekcan ve Hisarcıklıoğlu birlik ve beraberlik içerisinde güç birliğiyle aşılamayacak sorun olmadığı mesajını verdi.

Toplantıya dair açıklamalarda bulunan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım Gaziantep Ticaret Odası bölge ticaretinin lokomotif kurumu olma sorumluluğuyla hareket ediyor. Bölge illerimizin sorunu aynı zamanda bizim de sorunumuz. Biz GTO olarak her zaman birlik ve beraberlik mesajı veriyoruz. Sesimizin gücü birbirimize olan desteğimizle artıyor. Sesimiz ne kadar güçlü olursa da sorun çözme kabiliyetimiz de o kadar artıyor. Bugün de yarın da bölge şehirlerimize destek vermeye sorunlarını sahiplenmeye devam edeceğiz. dedi.

Toplantı öncesi ve sonrasında Bakan Pekcan ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğluna ilettikleri sorunlara değinen Yıldırım bölge özelinde sağlanacak teşvik-destek sisteminin sıkı takipçisi olduklarını söyleyerek şöyle devam etti

Bölgeye özel teşvik-destek sistemi geliştirilmesi isteğimizi bugün de dile getirdik. Herkesin malumu bölgemiz uzun yıllardır Suriyeli mülteci sorumluluğunu yükleniyor. Özellikle kayıt dışılık ve haksız rekabet ortamı üreticilerimizi olumsuz şekilde etkiliyor. Bununla ilgili çözüm önerilerimizi de aktardık.

Dile getirdiğimiz bir diğer konu da üretim maliyetlerinin düşürülmesi konusu. Bunu sağlamak için de gelir vergisi katma değer vergisi reformları vergi denetimi uygulamalarının iyileştirilmesi ve vergi oranlarının azaltılarak tabana yayılması konularına öncelik verilmesini talep ettik. Ayrıca OSBlerin enerji maliyetlerinin düşürülmesi ve SGK prim oranlarının daha makul seviyelere getirilmesi de dikkat çektiğimiz konulardan. şeklinde konuştu.

Toplantıda Eximbank kredilerine de değinen başkan Yıldırım Eximbankın sermaye yapısının güçlendirilerek sanayiciye daha fazla kredi desteği verme imkânının sağlanmasını dile getirdi.

GTO toplantıya 45 kişilik geniş bir heyetle katılırken heyet içerisinde GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Hilmi Teymurun yanı sıra Yönetim Kurulu Meclis Başkanlık Divanı Disiplin Kurulu ve Meclis üyeleri de yer aldı.

BASIN BÜLTENİ 

28 Mart 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?