ÇOCUK CERRAHİSİ UZM. DR. ÖĞR. ÜYESİ ÇOLAK, SANKO’DA

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Selcan Türker Çolak Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde hasta kabulüne başladı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Selcan Türker Çolak Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde hasta kabulüne başladı.

Dr. Öğr. Üyesi Selcan Türker Çolak 1982 yılında İstanbulda doğdu. İlkokul ortaokul ve lise eğitimini Niğdede tamamladı. 2000-2006 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimi aldı.

2007 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında başladığı uzmanlık eğitimini 2013 yılında tamamladı. Aynı yıl devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile Gaziantep Devlet Hastanesine atandı ve Ocak 2018e kadar aynı hastanede çalıştı. Çocuk travma yoğun bakım ünitesi sorumlu hekimi olarak görev aldı aktif bir şekilde savaş ve travma cerrahisi ile ilgilendi.

Çocuk ve yenidoğanların cerrahi ve ürolojik hastalıkları ile ilgilenen ve SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı olan Dr. Öğr. Üyesi Selcan Türker Çolak evli ve bir çocuk annesidir.

Mart 2019 tarihiyle SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniğinde hasta kabul etmeye başlayan Dr. Öğr. Üyesi  Çolakın yanı sıra Opr. Dr. Nevzat Uçaner de aynı birimde görev yapmaktadır.

ÇOCUK CERRAHİSİ POLİKLİNİĞİ

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi Polikliniğinde 0 16 yaş arası çocuklarda cerrahi sorunların tanı tedavi ve ameliyatları yapılmaktadır.

Yeni doğan cerrahisi önem verdiğimiz alanlardan biridir. Bu grup hastaların ameliyat öncesi ve sonrası takip ve tedavileri yeni doğan yoğun bakım ünitemizde çocuk doktoru çocuk cerrahı işbirliği ile özenle yürütülmektedir.

Çocuk cerrahisi polikliniğinde görülen ve ameliyat kararı alınan tüm hastalara ameliyat öncesi rutin kan tetkikleri yapılmakta ve her hasta mutlaka anestezi uzmanı tarafından da değerlendirilmektedir.

Yeni doğan sonrası Birinci ay sonrası hastalar çocuk servisine yatırılarak tedavi edilmektedir. Yeni doğan yoğun bakım ünitesi çocuk cerrahi servisi ve ameliyathanemizde teknolojik yapı yeterli düzeydedir. Ayrıca deneyimli hemşire kadrosu mevcuttur.

Poliklinikte tanı tedavi ve ameliyatı yapılan hastalıkların genel başlıkları:

1. Yeni Doğan Dönemi Cerrahi Hastalıkları:

- Mide bağırsak sistemi ile ilgili doğumsal tıkanıklık darlık ve diğer bozukluklar

- Karın ön duvarı defektleri Gastroşizis omphalosel vb.

- Ürogenital sisteme ait anomaliler Intersex anomalisi hermofroditizm UP darlıkları

- Anorektal bölge anomalileri Anal atreziler rektovaginal fistüller vb.

2. Yeni Doğan Sonrası Cerrahi Hastalıklar:

- İnguinal herniler kasık fıtığı

- Göbek fıtıkları

- Hipospadias

- İnmemiş testis

- Akut karın hastalıkları a. apendisit bağırsak yaralanmaları bağırsak tıkanıklıkları

- Karın ağrıları

- Karın içi kitleler.

- Genel vücut travmaları trafik kazaları ev içi kazalar vs.

- Cilt enfeksiyonları apse vs.

SANİ KONUKOĞLU UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Çağdaş hastane yönetimi anlayışıyla yönetilen ve sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline gelen hastanede Acil Servis Biyokimya Patoloji ve Tıbbi / Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarları Radyoloji Nükleer Tıp Kardiyovasküler Cerrahi Organ Nakli Merkezi Nefroloji Hematoloji Genel Cerrahi Beyin Cerrahisi Çocuk Cerrahisi Hematoloji Dahiliye Gastroenteroloji Endokrinoloji Kulak Burun Boğaz Pediatri Kardiyoloji Göğüs Hastalıkları Üroloji Ortopedi ve Travmatoloji Enfeksiyon Hastalıkları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Göz Hastalıkları Kadın Hastalıkları ve Doğum Nöroloji Psikiyatri Göğüs Cerrahisi Dermatoloji Uyku Laboratuvarı Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniği ve Üremeye Yardımcı Tedavi Merkeziyle uzman tanı ve tedavi yöntemleri uygulanıyor.

BASIN BÜLTENİ 

28 Mart 2019 - Sağlık

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?