Başkan Şahin, gençleri unutmadı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından hazırlanan Yükselen Gaziantep Vizyon Projeleri kapsamında eğitime dönük projelerin yanı sıra sosyal ve kültürel projeler göz doldurdu.

Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından hazırlanan Yükselen Gaziantep Vizyon Projeleri kapsamında eğitime dönük projelerin yanı sıra sosyal ve kültürel projeler göz doldurdu. 1 milyon gencin yaşadığı Gazi şehirde gençler projelerin öznesi oldu. Kongre ve kültür merkezi ile bilim merkezinde sosyal kültürel ve bilimsel etkinliklere doyacak genç nüfus her okula bir kütüphane anne çocuk kampüsü şehir kütüphanesi ve bilgi evleri projesiyle bilgiye kolayca erişecek zamanını dolu dolu geçirecek.

GAZİANTEP BİLİM ÜSSÜ OLACAK

Gaziantep Kilis yolu Burç kavşağında hayat bulacak Bilim Merkezi 30 bin metrekare alana kurulacak. Yapı oturum alanı 9 bin 800 metrekare olacak merkezin geri kalan 20 bin metrekarelik kısmına bilim meydanı açık otopark açık sergi alanları bilim şenlik alanları ve binayı topoğrafya içerisine gömen yeşil alanlardan oluşacak. 15 bin 200 metrekare kapalı alana sahip olacak merkez adeta bilim üssü olacak. Merkezin yerini Gaziantep Üniversitesi verecek. Topçuoğlu ailesi merkezin dış yapısını Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TÜBİTAK ise iç dekorasyonunu yapacak.

KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ ÇOK YAKIŞACAK

Gaziantep Kongre ve Kültür Merkezi Şehitkâmil ilçesi Özgürlük Mahallesinde bulunan 40 bin 350 metrekarelik alana inşa edilecek. 50 bin 664 metrekare kapalı alana sahip inşaat alanında kurulacak merkez uluslararası tüm organizasyon ve etkinliklere hizmet edebilecek aynı anda 6 bin 200 kişi etkinlik yapabilecek.

HER OKULA BİR KÜTÜPHANE KURULACAK

Şehirde bulunan 4 üniversitede eğitim-öğretim hayatına devam eden öğrencilerin serbest zamanlarını ilgi istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlamak onları sosyal kültürel sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek gençlerin sosyal kişiliklerinin gelişmesine katkıda bulunarak topluma uyumlu olmalarını sağlamak amacıyla her okula bir kütüphane yapılacak.

ANNE ÇOCUK KAMPÜSÜ RENK KATACAK

Anne Çocuk Kampüsünde çocukların satranç dama matematik tiyatro sinema ve gezi gibi birbirinden eğlenceli ve renkli etkinlikleri edinecekleri yeni arkadaşlar tanıyacakları çocukların etkinlikleri yaparken anneler ise mefruşat yemek-pasta iğne oyası okuma yazma kurslarına katılabilecek.

BİLGİ EVLERİ YETENEKLERİ AÇIĞA ÇIKARACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şahinbey ilçesi Kadıdeğirmeni mevkiinde 3 bin 900 metrekare alanda yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alana Şehir Kütüphanesi Avan Projesi çalışmalarına başladı. Çocukların kültürel anlamda gelişimini sağlayan sosyal kazanımlarını özgüvenlerini yükselten donanımlarını çoğaltarak hayata daha güçlü başlamalarına olanak sağlamak amacıyla birçok mahallede Bilgi Evleri yapılacak. Bilgi Evlerinde kurulan kulüpler aracılığıyla öğrencilerin yetenekleri keşfedilecek.

BASIN BÜLTENİ 

29 Mart 2019 - Eğitim

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Gaziantep'te önümüzdeki Ramazan ayında sahurda davul çalınmasını istiyor musunuz?