HKÜ’de akıllı kampüs başlıyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), dijital dönüşüm çalışmalarına hız vererek akıllı kampüs modelini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), dijital dönüşüm çalışmalarına hız vererek akıllı kampüs modelini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

“Ideathon Akıllı Kampüs” projesi ile HKÜ, ülke geneli akıllı kampüs ile ilgili bir fikri olan herkese açık bir yarışma yapacak. Yarışmada tüm fikirler bir çatı altında toplanacak ve en başarılı projeler ödüllendirilecek. HKÜ kampüsünde gerçekleştirilecek projenin dijital dönüşüm çalışmaları sonucunda özgün bir akıllı kampüs modeli geliştirilmesi, araştırma-uygulama altyapısının modernize edilmesi ve yeni modelin yaygınlaştırılması amaçlandığı belirtildi.

IDEATHON İLE AKILLI KAMPÜS FİKİRLERİ YARIŞACAK

HKÜ tarafından gerçekleşecek Ideathon ile öğrenci, akademisyen, KOBİ’ler ve diğer paydaşları bu alanda projeler üreterek ticarileştirmeye teşvik edilecek. Belirli konularda yeni fikir ve projelerin hayata geçirilmesi amacı ile katılımcıların etkinlik temasına uygun olarak takımlar halinde çalışarak yarışacakları fikir maratonu Ideathon’da, birçok akıllı kampüs fikri bir arada bulunacak.

YÜKSEK TEKNOLOJİLER BU PROJEDE YER ALACAK

HKÜ Akıllı Kampus Projesinde uygulanabilecek; yapay zeka, nesnelerin interneti, büyük veri, sanal / artırılmış gerçeklik, blockchain vb. yeni ve yüksek teknolojilerin de yer alabileceği projeler üretebilecek. Bunların yanında Ideathon’da ortaya çıkacak proje önerilerinin gerçekleştirilmesine yönelik olarak (eğitim, mentörlük, prototipleme vb.) farklı destek mekanizmaları devreye alınabileceği açıklandı.

Son başvuru tarihinin 12 Nisan 2019 olarak belirlendiği projenin ödül ve çalıştayının 19 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşeceği belirtildi. Ayrıca başvuru ve detaylı bilgi için http://akillikampus.hku.edu.tr adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

BASIN BÜLTENİ 

08 Nisan 2019 - Eğitim

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Gaziantep'te önümüzdeki Ramazan ayında sahurda davul çalınmasını istiyor musunuz?