Dijital dönüşümün duayenleri Gaziantep'e geliyor

Gaziantep Ticaret Odası GTO son yılların gündem konusu Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0ın duayen isimlerini Gaziantepte ağırlıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Gaziantep Ticaret Odası GTO son yılların gündem konusu Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0ın duayen isimlerini Gaziantepte ağırlıyor.

GTO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gaziantep AB Bilgi Merkezi koordinasyonunda 16 Nisan Salı günü gerçekleştirilecek Avrupadan Türkiyeye Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 panelinin konuşmacıları Digit4Turkey Derneği Başkanı ve Ion Academy Kurucusu Ali Rıza Ersoy ile Bosch Endüstri 4.0 Projeleri Direktörü Murat Kurtlar olacak.

Tüm ilgililerin katılımına açık olan panel hakkında konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım yeni sanayi devrimi ve dijital dönüşüm çağına Türkiye olarak mutlak suretle entegre olunması gerektiğini belirtti.

Önceki sanayi devrimlerine uyum sağlamada geç kalındığının ve bunun birçok anlamda olumsuz sonuçlara sebebiyet verdiğinin altını çizen Başkan Yıldırım Türkiye olarak dijital dönüşüm çağına yeni sanayi devrimine uyum sağlamak zorundayız. Biz Gaziantep Ticaret Odası olarak bu bilinci yerleştirmek ve şehrimizin bu sürece uyumuna öncülük etmek için çalışıyoruz. Salı günü düzenleyeceğimiz panelde de Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 kavramlarını işin ustalarından dinleyeceğiz. Eminim ki panele katılacak girişimcilerimiz iş adamlarımız ve hayal kuran gençlerimizin ufku açılacak. ifadelerini kullandı.

Yıldırım: Geleceği yakından görmek isteyenleri panelimize bekliyoruz

Üretimlerinde dijital dönüşümü başaran firmaların önemli oranlarda verimlilik artışı sağladığını ve maliyetlerini de düşürdüğünü vurgulayan Yıldırım Önümüzdeki süreçte bu devrime ayak uyduramayan firmaların rekabet gücü üretim maliyetleri ve düşük verimlilik sebebiyle oldukça azalacak. Şehrimizde fabrikasını üretim tesislerini dijitalleştiren geleceğe uyumlu hale getiren örnek firmalar var. Biz istiyoruz ki Gaziantep tüm kardeş şehirlerimize örnek olsun bir kıvılcım olsun. Bu vesileyle de geleceği yakından görmek isteyen herkesi etkinliğimize davet ediyorum. dedi.

Salı günü saat 14.00te başlayacak panelde Ali Rıza Ersoy Dijital Fabrikalar Yolunda: Endüstri 4.0 Murat Kurtlar ise Endüstri 4.0 ile Geleceği Şekillendirmek konulu sunuş gerçekleştirecek.

BASIN BÜLTENİ 

14 Nisan 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Gaziantep'te önümüzdeki Ramazan ayında sahurda davul çalınmasını istiyor musunuz?