Büyükşehir'de devrim gibi kararlar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ilk meclis toplantısını yaptı. Başkan Fatma Şahin'in talimatı ile şube müdürlüğü ve Daire Başkanlığı sayısı düşürüldü

Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı toplantısının birinci bileşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Bileşimde meclis divan kâtipliği meclis başkan vekilleri ve komisyon üyeleri seçildi.

ŞAHİN: BU DÖNEM ALTIN HARFLERLE YAZILACAK

Mahalli İdareler Genel Seçimlerinden sonra ilk kez toplanan mecliste konuşan Başkan Fatma Şahin 2019-2024 yılları arasında görev yapacak olan meclis üyelerine başarılar dileyerek meclisin birlik ve beraberlik içerisinde şehrin geleceği adına önemli kararlara imza atacağını belirtti.

31 Martta milli iradenin hâkimiyeti altında egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bir dönem geçirdiklerini aktaran Şahin Önceki dönem bir Gaziantep modeli oluşturmuştuk. Partiniz düşünceniz yaşam tarzınız ne olursa olsun eğer bu memleket sevdasıyla yola gidiyorsak hep birlikte yapmamız gereken çok iş var. Bir kardeşlik modeli oluşturduk.

Bu zor coğrafyada zor dönemde bunu başarmak istiyoruz. Başkanlarımızla meclis üyelerimizle memleketimiz için geleceğimiz için çocuklarımız için hep birlikte güzel işler yapalım. Milli iradenin hâkim olduğu hizmet odaklı proje odaklı nasıl çalışabildiğini gösterebilen bir Gaziantep modelini Türkiye modeline dönüştüreceğiz. Bugüne kadar mecliste emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu meclis inanıyorum ki önemli eserler ve hizmetler bırakacaktır.

Eserlerimizle birlikte bu dönemi altın harflerle yazacağız. Ben 2 milyonun başkanıyım adaletli bir şekilde kimden hangi teklif gelirse gelsin şehrin geleceği için doğru bir şekilde ne yapılması gerekiyorsa yapacağım dedi.

Şahinin konuşmasının ardından seçimlere geçildi. Gizli oy açık sayım yöntemiyle meclis divan kâtipliğine Abdullah Korkmaz ve Feray Yılmaz seçildi yedek üyeler ise Mustafa Kaplanla Ayşe Nur Mirkelam oldu. Osman Toprak 1inci Meclis Başkan Vekilliğine Latif Karadağ 2nci Meclis Başkan Vekilliğine Mehmet Berk 3üncü Meclis Başkan Vekilliğine ve Erdem Güzelbey ise 4üncü Meclis Başkan Vekilliğine getirildi. 

Encümen üyeliğine Osman Toprak Latif Karadağ Hanifi Sönmez Nurettin Zirek ve Mehmet Kesik getirildi. Türk Dünyası Belediyeler Birliğinde belediyeyi temsilen başkan Fatma Şahin meclis üyeliklerine Mehmet Berk Hülya Kılıç ve Yunus Emre Kılıç seçildi.

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Açık oylama usulüyle Plan ve Bütçe Komisyonu İmar ve Bayındırlık Komisyonu Ulaşım Komisyonu Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Çevre ve Sağlık Komisyonu Tarife Komisyonu Hukuk Komisyonu ve Turizm ve Estetik Komisyonu üyeleri belirlendi.

Yapılan seçimler oy birliğiyle kabul edildi üyeler bir yıllığına görevlendirildi.

CİHAN YENİ YAPILANMAYI ANLATTI

Büyükşehir Belediyesinin yeni yapılanmasına dönük bilgiler veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan yeni sistemle beraber genel sekreter yardımcılıklarının kaldırıldığını daire başkanlığı sayısının 28den 18e indirildiğini söyledi.

Daire başkanlıklarına bağlı 98 müdürlük sayısının 69a düşürüldüğünü kaydeden Cihan değişikliklerle beraber belediyenin araç yakıt giderlerinde yüzde 30 tasarruf sağlayacağını bildirdi.

Genel Sekreter Cihan yeni sistemle halka daha hızlı ve etkili hizmet vermeyi planladıklarını belirterek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini yerelde ilk defa uygulamaya alacaklarını sözlerine ekledi.

BASIN BÜLTENİ 

15 Nisan 2019 - Siyaset

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Gaziantep'te önümüzdeki Ramazan ayında sahurda davul çalınmasını istiyor musunuz?