GSO, kadınları bekliyor

Gaziantep Sanayi Odası GSO İpekyolu Kalkınma Ajansı İKA ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ortaklığında girişimci kadınlara yönelik kurulan merkez kadınları bekliyor...

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gaziantep Sanayi Odası GSO İpekyolu Kalkınma Ajansı İKA ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ortaklığında girişimci kadınlara yönelik kurulan ve kadın girişimcilere önemli fırsatlar sunan Gaziantep Kadın Girişimci Destek Merkezine KAGİDEM başvurular sektörel çeşitliliği artırmak amacıyla ve gelen talepler doğrultusunda 6 Mayıs 2019 tarihine kadar uzatıldı. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi yaptığı açıklamada Türkiyede ilk olan KAGİDEMe bütün girişimci kadınları beklediklerini kaydetti.

GSO koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB Kadın Girişimciler Kurulunun KGK başarılarına dikkati çeken Ünverdi TOBB KGKnın dünyanın en geniş kadın girişimci ağına sahip sivil toplum kuruluşu olduğuna vurgu yaparak kadın girişimciliğini daha da özendirmek için proje geliştirmeye devam ettiklerini geleni belirtti.

Bu noktadan hareketle kadın girişimcilere kendi işini kurma imkanı sağlayan KAGİDEMi kurduklarını dile getiren Ünverdi merkeze 18-50 yaş aralığında olan imalata yönelik iş fikri bulunan ve iş fikri için gerekli öz sermayenin bir kısmına sahip tüm kadın girişimcilerin başvuru yapabileceklerini aktardı.

Adnan Ünverdi Merkezimize başvuruları sektörel çeşitliliği artırmak amacıyla ve gelen talepler doğrultusunda 6 Mayısa kadar uzattık. Girişimci kadınlarımıza önemli fırsatlar sunan merkezimize gösterilen ilgiden dolayı kadın girişimcilerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum dedi.

KAGİDEMde verilecek hizmetler hakkında bilgiler veren Ünverdi Kuruluştan ihracata destek programları eğitimler mentörlük uzman desteği kreş hizmeti düşük maliyetli işlik tahsili KAGİDEM e-ticaret ağına dahil olma gibi avantajlar sunuyor diye konuştu.

-AYŞEN AHİ:BÜTÜN GİRİŞİMCİ KADINLARIMIZA KAPILARIMIZ SONUNA KADAR AÇIK

TOBB Gaziantep Kadın Girişiciler Kurulu Başkanı Ayşen Ahi de hedeflerinin kadın girişimci sayısını arttırmak olduğunu belirterek İnşaatı tamamlanan KAGİDEMin hizmete başlamasıyla büyük bir mesafe almış olacağız. Girişimci kadınlarımıza kapılarımız sonuna kadar açık. Gelip projeleriyle başvuruda bulunsunlar. Sunulan imkanlardan muhakkak faydalansınlar. Bu sayede hem şehrimizi hem ülkemizi el ele vererek daha yukarılara taşıyalım ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR GSO'YA

Başvurular Gaziantep Sanayi Odası Proje Planlama ve Eğitim Departmanına Ön Başvuru Formu ile şahsen yapılabilirken konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler 0 342 221 09 00 - dahili 213 numaralı telefonu arayarak bilgi edinebilecekler.

BASIN BÜLTENİ 

16 Nisan 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?