Medikal sektörü için dev adım

Gaziantep Sanayi Odası SANKO Üniversitesi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı arasında Gaziantep Medikal Sanayi Ürünleri ve Teknolojileri Programı MESANTEP İşbirliği Protokolü imzalandı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Sanayi Odası SANKO Üniversitesi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı arasında Gaziantep Medikal Sanayi Ürünleri ve Teknolojileri Programı MESANTEP İşbirliği Protokolü imzalandı.

Gaziantep Sanayi Odasında gerçekleşen törende Gaziantep Sanayi Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi SANKO Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı ve İpekyolu Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Burhan Akyılmaz protokole imza attı.

Protokol ile Gaziantep medikal sanayi ürünleri ve teknolojilerinin tüm paydaşları ile birlikte yerlileştirme AR-GE ve inovasyon bölgesel-ulusal ve uluslararası işbirliği mevcut yatırımlar ve yeni girişim eksenleri doğrultusunda geliştirilmesi amaçlanıyor.

Böylece Gaziantep medikal sanayi teknoloji geliştirme ekosistemi içinde Üniversite- Sanayi-Devlet işbirliği bağı güçlenerek katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi hedefleniyor.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi imza töreninde yaptığı konuşmada Gaziantepte medikal sektörün geliştirilmesi konusunda bir yatırım ve işbirliği yapılmasının gerekliliğiyle yola çıktıklarını belirterek GSO olarak hem sanayinin yönlendirilmesine hem de sanayicilerimizin sorunlarına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Gaziantepte var olan medikal sanayi ürünleri ve teknolojilerini daha da geliştirmek amacıyla bu projeyi başlatıyoruz. Gaziantep her zaman öncü bir şehir olmuştur. İnşallah medikal sektöründe de öncü olmak istiyoruz. Protokolün kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı ise Üniversitelerin birçok görevi vardır ancak bunlardan en önemlisi bilgiyi üretmek kadar bu bilgiyi insanlığın hizmetine sunmaktır  şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Dağlı Bir hayalle başlayan ve bugünkü noktaya gelen bu protokolle sağlık temalı bir üniversite olarak bölge insanına ve Gaziantep sanayisine büyük katkılarımız olacağını düşünüyorum. Üniversite olarak bilimsel desteğe her zaman hazırız dedi.

Prof. Dr. Dağlı Gaziantep Sanayi Odasına ve İpekyolu Kalkınma Ajansına bu hayalin gerçekleşmesine katkılarından dolayı teşekkür etti.

İmza töreninde SANKO Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Yusuf Ziya Yıldırım Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Melike Yüksel Perihan Çöçelli Hakan Aslansoy Başar Küçükparmak Metin Erturhan Mustafa Özgüler GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve MESANTEP Programı Üniversite Danışmanı Prof. Dr. E. İlker Saygılı SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve KÜSİ Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Gaziantep Temsilcisi Doç. Dr. Zafer Çetin ve SANKO Üniversitesi Proje Koordinatörü Bircan Günbulut da hazır bulundu.

BASIN BÜLTENİ 

17 Nisan 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?