Naci Topçuoğlu Anılacak

Gaziantepin sanayileşme ve markalaşma sürecinde unutulmaz katkıları bulunan efsane sanayici merhum M. Naci Topçuoğlu vefatının 11. yılında mezarı başında anılacak.  Anma töreni 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 10.30da Topçuoğlunun Asri mezarlıktaki aile kabristanında gerçekleştirilecek.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantepin sanayileşme ve markalaşma sürecinde unutulmaz katkıları bulunan efsane sanayici merhum M. Naci Topçuoğlu vefatının 11. yılında mezarı başında anılacak.  Anma töreni 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 10.30da Topçuoğlunun Asri mezarlıktaki aile kabristanında gerçekleştirilecek.

Gaziantep ve Türk sanayisinin efsane isimlerinden merhum M. Naci Topçuoğlu vefatının 11. yılında ailesi sanayici dostları ve sevenleri tarafından mezarı başında anılacak. Gaziantepi sanayi alanında birçok önemli yatırımla buluşturarak kentin inovasyon ve AR-GE alanlarında ki ilk uygulayıcıları arasında gösterilen merhum Naci Topçuoğlu bıraktığı manevi mirası ile de genç iş adamı ve sanayiciler için halen önemli bir rehber olma özelliği taşıyor. Kuruluşundan itibaren vefat edene kadar Gülsan Holding ve Kaşmir Halı şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını yapmış olan M. Naci Topçuoğlu Gaziantep Sanayi Odasının kuruluşunda da aktif görev almış kurucu üyeliğinin yanı sıra 10 yıl süreyle GSO Meclis Başkanlığını başarıyla yürütmüştü. Gaziantepin ekonomi alanında olduğu gibi sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerinin zenginleşmesine de katkı sağlayan Topçuoğlu Gaziantepspor As Başkanlığını da yapmıştı.

NACI TOPÇUOĞLU MYO TÜRKIYEYE EĞITIMDE MODEL OLDU

Merhum M. Naci Topçuoğlu sanayi kenti olan Gaziantepte nitelikli ara eleman sıkıntısının çok büyük olduğunu görmüş ve kalifiye eleman yetiştirilmesi için kendi adını taşıyan bir meslek yüksekokulunun temelini dönemi Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte atmış vefatının ardından Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu tamamlanarak açılışı dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Topçuoğlu ailesi tarafından yapılmıştı. 

Türkiyeye model olan Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu MYO binlerce öğrencinin eğitim gördüğü özellikle Gaziantep Sanayisi için büyük önem taşıyan Ayakkabı Tasarım Ve Üretimi Programı Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Programı Dış Ticaret Programı Gıda Teknolojisi Programı Halıcılık Ve Kilimcilik Programı İş Sağlığı Ve Güvenliği Programı İşletme Yönetimi Programı Kimya Teknolojisi Programı Kuruyemiş Üretimi Ve Teknolojisi Programı Lojistik Programı Makine Teknolojisi Programı Mimari Dekoratif Sanatlar Programı Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Programı Tekstil Ve Halı Makineleri Programı Un Ve Unlu Mamuller Teknolojisi Programı gibi birçok alanlarında eğitim veren Türkiyenin göz bebeği bir kurumdur.

Merhum Naci Topçuoğlu tarafından tasarlanarak temelleri atılan ve açılışı 31 Mayıs 2009 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen M. Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu alanında Türkiyede bir ilki başarmış ve sanayicilerin en büyük sıkıntısı olan ara eleman ihtiyacının karşılanmasını sağlarken binlerce gencin meslek sahibi olmasını sağlamış sağlamaya da devam etmektedir. Yaşamı boyunca nitelikli insan yetiştirilmesinde eğitimin önemini savunan ve eğitim kurumlarının geliştirilmesi yönünde birçok destek sağlayan Topçuoğlu markaların doğduğu kent olan Gaziantepin bu unvanını almasında markalaşmanın önemine inanan ve bu yolda önemli başarılar sağlayan isimlerden birisidir.

On bir yıl önce geçirdiği kalp krizi sonucunda vefat eden M. Naci Topçuoğlu için 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 10.30de Gaziantep Asri Mezarlıktaki mezarı başında anma töreni düzenleneceği öğrenildi.

BASIN BÜLTENİ 

09 Mayıs 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?