Gurur ve onur günümüz

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı Kurtuluş Savaşının ilk adımının atıldığı günün 100üncü yılını kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirtti.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı Kurtuluş Savaşının ilk adımının atıldığı günün 100üncü yılını kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirtti.

19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Prof. Dr. Dağlı Bundan 100 yıl önce her türlü imkânsızlık içerisinde Türk Milletine önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk en büyük gücün inanç ve birlik olduğu bilinciyle Samsuna doğru yola çıkarak bağımsızlık mücadelesini başlatmıştır dedi.

Savaşlar vardır en büyük gücünüz top ve tüfektir. Savaşlar vardır en büyük gücünüz topa tüfeğe karşı koyabilen vatanı uğruna ölmeyi göze alan vatan sevdalılarıdır. Türk Milleti tarihi boyunca bağımsızlığını vatanı uğruna hayatını feda eden isimsiz pek çok kahramanın cesaretiyle elde etmiştir diyen Prof. Dr. Dağlı şöyle devam etti:

Genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle çıkılan bağımsızlık yolunda kazanılan zaferleri milletine armağan eden Büyük Atatürk Türk Milletinin kaderinin yeniden yazıldığı 19 Mayıs tarihini yarınlarımız olan gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir.

Büyük Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden Türkten çok geriydi. Manada fikirde tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa ey Türk çocuğu o kabahat da senin değil senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki çok zekisin. Bu belli. Fakat zekânı unut ... Daima çalışkan ol... diyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürkün de bu sözlerinde olduğu gibi SANKO Üniversitesi olarak Büyük Önderimizin gençlere olan bakış açısı güven ve inancıyla hareket ediyor ve yarınımızın en büyük teminatı olan gençlerimizin ülkemizin adını dünyada daha da büyük başarılarla duyurmaları için var gücümüzle çalışıyoruz.

Kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 100. yılında her türlü yokluk ve olumsuzluğa rağmen bizlere bu güzel vatan toprağında bağımsız yaşama onurunu sağlayan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyorum. 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

BASIN BÜLTENİ 

17 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?