Şahin: Türkiye’nin refah yarınları için en büyük güç; gençlerdir

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Türkiyenin refah yarınları için en büyük gücünün gençler olduğunu belirterek gençliğin bu sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışacağına inandığını kaydetti.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Türkiyenin refah yarınları için en büyük gücünün gençler olduğunu belirterek gençliğin bu sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışacağına inandığını kaydetti.

19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Şahin Gazi Mustafa Kemalin 19 Mayıs 1919da Ya istiklâl ya ölüm sloganıyla Samsunda başlattığı bağımsızlık mücadelesinin tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşü olduğunu vurguladı.

19 Mayıs esareti kabul etmeyen hürriyetinden vazgeçmeyen zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz milletin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımı olduğuna dikkat çeken başkan Fatma Şahin İstiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşıyla aziz milletimiz vatan ve bayrak sevgisini özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur ifadelerini kullandı.

Şahin şöyle devam etti: Gazi Mustafa Kemal Ey yükselen yeni nesil gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz diyerek gençliğe olan inancını ortaya koymuştur. Bu sebeple böylesine değerli bir övgü ve iltifata mazhar olan gençlerimiz eğitim ve bilgi ile insanlık ve medeniyetin vatan sevgisinin düşünce özgürlüğünün en kıymetli örneği olacaktır.

Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği  mücadeleler ve büyük fedakarlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz sizlere emanettir. Bu emaneti korumak daha da yüceltmek muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için sizler de çok çalışmalısınız. Sizlerin umutla parıldayan gözlerinizde coşkuyla çarpan kalplerinizde aydınlık yüzlerinizde Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran irade kararlılık ve inancı görüyoruz. Ülkemizin refah yarınları için umudumuz en büyük gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışacağınıza olan inancım tamdır.

Bizlere bu cennet vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını rahmet saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

BASIN BÜLTENİ 

17 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?