Milli mücadelenin 100. yılı

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı 19 Mayıs 1919un bir kıvılcım bir başlangıç ve esaretten kurtuluşa ilk adımının atıldığı Türk milletinin yeniden doğduğu tarih olduğunu belirtti.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı 19 Mayıs 1919un bir kıvılcım bir başlangıç ve esaretten kurtuluşa ilk adımının atıldığı Türk milletinin yeniden doğduğu tarih olduğunu belirtti.

Asyalı millî mücadelenin 100. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada işgal altındaki vatan topraklarının kurtarılması amacıyla Büyük Önderin başlattığı yolculuğun 100. Yılını büyük bir coşku ile kutlamanın haklı gururu ve onurunu yaşadıklarını kaydetti.

Atatürkün bir asır önce Samsuna ayak bastığı günün Türk Milletinin makus talihinin yenildiği günün de adımı olduğuna dikkat çeken Asyalı Büyük Atatürkün liderliğindeki Kurtuluş Savaşı uzun savaşlardan çıkmış Anadolu halkının her türlü yoksunluklar içerisinde dahi vatanı için neler yapabileceğinin ifadesidir dedi.

Kurtuluş Savaşının esaret altında tutulmak istenen Türk milletinin vatanı milli ve dini değerlerini korumak için neler yapabileceğini yedi düvele karşı ortaya koyduğunu vurgulayan Asyalı bu mücadelenin Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş sürecinin basamakları olduğuna işaret etti.

Mustafa Kemal Atatürkün milli mücadele sonrası kurulan Cumhuriyetin savunulması ve korunması görevini yeni devletin dinamik gücü olarak gördüğü Türk gençliğine emanet ettiğini anımsatan Asyalı sözlerini şöyle sürdürdü:

SANKO Okulları olarak Atatürkün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyetini emanet ettiği Türk gençliğinin çağdaş sosyal laik Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı birer birey olmalarını sağlama sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Tarihin derinliklerinden aldığı gücü unutturmayarak çağdaş muasır medeniyetler seviyesine çıkartacak gençler yetiştirmek en temel görevimizdir.

Türkiye Cumhuriyetinin birer neferi olarak Türk gençliğinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emanetini Onun gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyi hedefinin üzerine çıkarılmasına her zamankinden daha çok çalışacağına yürekten inanıyoruz. Birlik beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan iyi eğitim almış teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk gençliği ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır. Bu duygularla SANKO ailesi olarak milli mücadelenin 100. yılını coşkuyla kutluyoruz.

Asyalı al bayrağın göklerde ilelebet dalgalanması için ömrünü adayan Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere milli mücadele kahramanlarını rahmet ve minnetle andıklarını ve 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramını sevgi ve saygıyla kutladıklarını sözlerine ekledi.

BASIN BÜLTENİ 

18 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?