Gaziantep’te büyük skandal… Turkcell’in avukatından kan donduran ifade

Turkcell’in avukatından hastanede olduğunu söyleyen ve toplamda 500 lira borcu olan vatandaşa kan donduran ifade  “Sen bugün hasta olursun yarın ameliyat öbür günde ölürsün. Ölmeden ödemeni yap aksi takdirde bir avukatla dalga geçilmeyeceğini sana öğretirim, bidaha da burayı arama”

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Turkcell’in avukatından hastanede olduğunu söyleyen ve toplamda 500 lira borcu olan vatandaşa kan donduran ifade  “Sen bugün hasta olursun yarın ameliyat öbür günde ölürsün. Ölmeden ödemeni yap aksi takdirde bir avukatla dalga geçilmeyeceğini sana öğretirim, bidaha da burayı arama

Türkiye’nin en önde gelen GSM şirketi olduğu söylenen Turkcell, tahsilatını yapamadığı abonelerini mafya tarzında işlem yapan sözde hukuk bürosuna devrederek büyük bir skandala imza attı…

Son bir ay içerisinde GaziantepinHabercisi.com’a ait olan Whatsapp haber ihbar hattımıza Gaziantep ve çevre illerden çok sayıda ihbar geldi.

Gelen ihbarları değerlendiren editörlerimiz ürkütücü ve psikoloji bozan bir gerçekle karşılaştı. Editörlerimiz tarafından yapılan araştırmada İstanbul merkezli olarak çalışan GAMA hukuk bürosunun tehdit, şantaj ve hakarete varan yöntemlerle borçlulara baskı uyguladığı ortaya çıktı.

Adı geçen hukuk bürosu ile ilgili internette yaptığımız araştırmalarda ise çok sayıda şikayet olduğu ancak GSM şirketi TURKCELL’in bu durumu göz ardı ettiği anlaşıldı.

TURKCELL’in yapamadığı tahsilatlara aracılık eden GAMA hukuk bürosu, borçluları öncelikle haciz ve hapisle tehdit ettiği netice alamazsa telefonla arayarak hakaret ettiği ayrıca sadece borçluyu aramakla kalmayıp yakın akrabalarını da aynı yöntemle taciz ettiği iddia edildi.

Tüm bunlarla yetinmeyen editörlerimiz bahse konu hukuk bürosunu bir borçlunun bilgileri ile arayarak hastanede olduğunu ve en kısa sürede ödeme yapacağını söyleyerek süre talebinde bulundu, aldığımız cevap tam manası ile kan dondurucu nitelikteydi. Telefonu açan ve GAMA hukuk bürosunun avukatı olduğunu iddia eden şahıs “Sen bugün hasta olursun yarın ameliyat öbür günde ölürsün. Ölmeden ödemeni yap aksi takdirde bir avukatla dalga geçilmeyeceğini sana öğretirim, bidaha da burayı arama” diyerek telefonu editörümüzün yüzüne kapattı.

Öte yandan aynı hukuk bürosunun tehdit ve şantaşına muhatap olan ve halen borçlu olduğu için ismini vermek istemeyen vatandaş şunları söyledi “ Her zaman Gaziantep’in bir evladı olduğunu dile getiren Adalet Bakanımız Abdülhamid Gül’e sesleniyorum, hukuk bürosu kisvesi altında beni, ailemi, akrabalarımı arayarak mesaj atarak hatta hakaret ederek korkutan aşağılayan bu ve benzeri mafya bozuntuları için bir şey yapsın. Evet ben borçluyum ancak borçlu olmam tehdit edilmem için geçerli bir neden midir? Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum ben bu ülkede borçlu olduğum için tehdit ediliyorum, aşağılanıyorum lütfen bu GAMA hukuk bürosu denen mafyalaşmış yerlerin gereğini yapın benim hakkımı hukukumu koruyun, vatan hainlerine reva görülmeyen muameleye ben ve ailem muhatap ediliyor. Sorarım size 500 liralık borç için bu yapılanlar doğrumu. Ayrıca kaç defa kısmi ödeme teklif ettim hi. Bir şekilde kabul etmediler, ses kayıtlarında hepsi var”

GaziantepinHabercisi.com olarak haberde adı geçen taraflara dilediği kadar cevap hakkı verilecektir. Çünkü biz her koşulda insani değerleri en üst seviyede tutmaya önem veririz. Ayrıca bu haberin tarafı ve takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz

Özel Haber

03 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?