Oba Şampiyonları Liginde..

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl 17. yapılan Türkiyenin İlk 1000 ihracatçısı 2018 araştırmasında Oba Makarna ilk bin ihracatçı listesinde sektörel sıralamada Türkiye ikinciliğini elde ederken genel sıra da bir önceki yıla oranla 21 sıra birden ilerleyerek 1000 firma arasında 84. sırada yerini aldı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl 17. yapılan Türkiyenin İlk 1000 ihracatçısı 2018 araştırmasında Oba Makarna ilk bin ihracatçı listesinde sektörel sıralamada Türkiye ikinciliğini elde ederken genel sıra da bir önceki yıla oranla 21 sıra birden ilerleyerek 1000 firma arasında 84. sırada yerini aldı.

İstanbulda TİM tarafından düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın da katılımıyla gerçekleştirilen 26. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde açıklanan liste Oba Makarnanın sektöründeki yerini göstermesinin yanı sıra ülke ekonomisine yaptığı ihracatla sağladığı katkıların gözler önüne serilmesi açısından da büyük önem taşıyor.

DÜNYA PAZARLARINDA GLOBAL MARKASIYLA OBA MAKARNA TERCİH EDİLİYOR

7 kıtaya global markasıyla makarna ihracatı gerçekleştirerek dünyanın en büyük ikinci tesislerine sahip olan ve 2013 yılından bu yana ihracat şampiyonluğuna imza atan  Oba Makarnanın yatırımlarını sürdürdüğünü ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü Sektörümüze yaptığımız yatırımlarla dünya sıralamasında ki üretimimizi hızla arttırıyor ürün kalitesiyle dünyanın 7 kıtasına makarna ihracatı gerçekleştiriyoruz.

Türkiyenin dünyada de en önemli global makarna markası olan Oba Makarna 2019 yıl sonu ihracat hedeflerine ulaşabilmek için gerekli çalışmaları titizlikle sürdürürken yarımlarını da devam ettirmektedir. 2013 yılından bu yana Türkiye genelinde sektörümüzde ki ihracat şampiyonluğumuz devam ederken yüksek kaliteli ürünlerimizin dünya genelinde ki talebi her geçen gün artarak devam ederken iç piyasadaki Pazar payımızda belirlediğimiz hedefler doğrultusunda artmaktadır. Bugün Türkiyeden ihraç edilen her iki makarnadan birisi Oba Makarna ürünü olarak gerçekleştirilmektedir dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN İHRACATA İHTİYACI VAR

Türkiyenin sürdürülebilir büyümesinde ihracatın sürekliliğine de dikkat çeken Oba Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü Ülkemiz de ekonomimizin sürdürülebilir büyümesi sürdürülebilir ihracatla mümkün. Bu bağlamda daha çok üretim ve daha çok ihracat ülke ekonomisine daha fazla katkı ekonomimizin büyümesini istihdamımızın arttırılmasını sağlayacaktır.

TİM tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan Türkiyenin İlk 1000 ihracatçısı 2018 araştırmasında firmamız ilk bin ihracatçı listesinde sektörel sıralamada Türkiye ikinciliğini elde ederken genel sıra da bir önceki yıla oranla 21 sıra birden ilerleyerek 1000 firma arasında 84. sırada yerini almıştır. Bu sonuç bizleri mutlu etmiştir. Hedefimiz ülke ekonomimiz için üretmek ürettiğimiz ürünlerimizi dünya pazarlarında en iyi koşullarda pazarlayarak ülkemize daha çok döviz kazandırmak üretim bantlarımızda istihdamımızı arttırmaktır dedi.

BASIN BÜLTENİ 

18 Haziran 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?