Nöroloji Uzmanı DR. Fırat, SANKO Üniversitesi hastanesi’nde

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Nöroloji Uzmanı Dr. Yasemin Ekmekyapar Fırat hasta kabulüne başladı

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Nöroloji Uzmanı Dr. Yasemin Ekmekyapar Fırat hasta kabulüne başladı

Uzm. Dr. Yasemin Ekmekyapar Fırat 1986 yılında Paluda doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Malatyada tamamladı. Birincilik ile girdiği İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2011 yılında mezun oldu. Aynı yıl Malatyanın Darende İlçesinde pratisyen hekim olarak devlet hizmet yükümlülüğü görevine başladı.

2012-2016 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Nöroloji Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamladı. Devlet hizmeti yükümlülüğünü Ocak 2017 - Ağustos 2018 tarihleri arasında Kahramanmaraş Afşin Devlet Hastanesinde tamamladı. Eylül 2018 - Mayıs 2019 tarihleri arasında özel bir sağlık kuruluşunda hizmet verdi. Türk Nöroloji Derneği ile Gaziantep Tabipler Odasına üyelikleri bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk annesi olan Dr. Fırat Haziran 2019 tarihi itibariyle SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Nöroloji Uzmanı olarak hasta kabul etmeye başlamıştır.

NÖROLOJİ POLİKLİNİĞİ

Halen Prof. Dr. Münife Neyal ve Uzm. Dr. Gönül Çakmakın hasta kabul ettiği SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Nöroloji Polikliniği tüm nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisi için gerekli bilgisayarlı tomografi manyetik rezonans elektroensefalografi EEG elektromiyografi EMG ve kan tetkiklerinin yapılabildiği bir birimdir.

Tanı ve tedavisi yapılabilen hastalıklar şunlardır.

1.  Beyin damar hastalıkları:

A Beyin damar tıkanıklıkları

B Beyin kanamaları.

2.  Epilepsi sara hastalıkları.

3.  Baş ağrıları migren stres kaynaklı beyin dokusu hastalıklarına bağlı.

4.  Bel boyun ağrısı.

5.  Yüz veya başın değişik bölgelerinde ortaya çıkan nevraljik ağrı.

6.  Hareket bozuklukları: Parkinson hastalığı distoniler diskineziler.

7.  Beyin ve omurilik hücrelerinin yıkımı ile ilgili hastalıklar: Bunamalar damar hastalıklarına bağlı Alzeimer tipi vb. ALS.

8.  Beyin ve omurilikte miyelin yıkımı ile giden hastalıklar: Multipl skleroz akut demiyalinizan ansefalomiyelit transvers myelit.

9.  Kas hastalıkları sinir kas kavşağı hastalıkları myestenia gravis vb..

10.  Merkezi sinir sisteminin yapısı ile ilgili hastalıklar.

11.  Vücudun çevresel sinirlerinin hastalıkları: Nöropatiler İlaç zehirlenmelerine bağlı şeker benzeri metabolik hastalıklara bağlı immun kökenli vb.

12.  Baş dönmesine yol açan hastalıklar.

13.  Bilinci bozan hastalıklar.

SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Çağdaş hastane yönetimi anlayışıyla yönetilen ve sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline gelen hastanede Acil Servis Biyokimya Patoloji ve Tıbbi / Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarları Radyoloji Nükleer Tıp Kardiyovasküler Cerrahi Organ Nakli Merkezi Nefroloji Hematoloji Terapötik Aferez Merkezi Genel Cerrahi Beyin Cerrahisi Çocuk Cerrahisi Dahiliye Gastroenteroloji Endokrinoloji Kulak Burun Boğaz Pediatri Kardiyoloji Göğüs Hastalıkları Üroloji Ortopedi ve Travmatoloji Enfeksiyon Hastalıkları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Göz Hastalıkları Kadın Hastalıkları ve Doğum Nöroloji Psikiyatri Göğüs Cerrahisi Dermatoloji Uyku Laboratuvarı Obezite Merkezi Periton Diyalizi Merkezi GETAT Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ve Üremeye Yardımcı Tedavi Merkeziyle uzman tanı ve tedavi yöntemleri uygulanıyor.

BASIN BÜLTENİ 

19 Haziran 2019 - Sağlık

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?