Gaziantep sanayisi daha da gelişecek

Gaziantep Sanayi Odası GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Gaziantep Üniversitesi GAÜN tarafından kurulan Türkiyenin ilk Ürün Geliştirme ve Tasarım Mühendisliği Yüksek Lisans Programının savunma sanayi ve medikal sektörünün gelişmesine önemli katkılarda bulunacağını söyledi.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

Gaziantep Sanayi Odası GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Gaziantep Üniversitesi GAÜN tarafından kurulan Türkiyenin ilk Ürün Geliştirme ve Tasarım Mühendisliği Yüksek Lisans Programının savunma sanayi ve medikal sektörünün gelişmesine önemli katkılarda bulunacağını söyledi.

GAÜN Rektör Danışmanı Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz ÜR-GE ve Tasarım Mühendisliği Ana Bilim Dalı Bşk. Doç. Dr. Züleyha Değirmenci Gaziantep Teknopark ve Target TTO Genel Müdür Ekrem Tekin Target TTO ve Teknopark Genel Müdür Yrd. İ. Başar Kılıçparlar GSOyu ziyaret etti.

Ziyarette yeni açılan Ürün Geliştirme ve Tasarım Mühendisliği Yüksek Lisans Programının önemine vurgu yapıldı.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi programın üniversite sanayi işbirliğini daha da geliştireceğini belirterek Üretim ve ihracatta ürün geliştirme ve tasarım konusu büyük önem taşıyor. Bu programın özellikle son dönemde oda olarak üzerinde çalıştığımız savunma sanayi ve medikal sektörüne katkıları olacağına inanıyorum. Bu kapsamda Gaziantep Üniversitemiz ile işbirliğimizi daha da geliştirmeyi arzu ediyoruz dedi.

Günümüz gelişmelerini yakalamada gençlere çok büyük görevler düştüğünü dile getiren Adnan Ünverdi Gençlerimiz bölüm seçerken Ürün Geliştirme ve Tasarım Mühendisliği Tekstil Mühendisliği bölümlerini tercih edebilirler. Çünkü tekstil sektörünün dünyada önemi her geçen gün daha da artıyor. Tekstil önü açık ve önemi hiçbir zaman azalmayacak bir sektör diye konuştu.

GAÜN Rektör Danışmanı Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz da Gaziantep ve bölgedeki Ar-Ge Ür-Ge ve tasarım alanında kariyer yapmak isteyenlerin taleplerine cevap vermek üzere Ürün Geliştirme ve Tasarım Mühendisliği Ana Bilim Dalının kurulduğunu söyledi.

Yılmaz Gaziantep Üniversitesi ailesi olarak üzerimize düşeni yapmak ve akademi ile sanayinin işbirliğini geliştirmek istiyoruz. Bu amaçla üniversitemizin Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Disiplinlerarası Ürün Geliştirme ve Tasarım Mühendisliği Anabilim Dalı bu anabilim dalı altında Disiplinlerarası Ürün Geliştirme ve Tasarım Mühendisliği Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programları Türkçe İkinci Öğretim ve Ücretli Türkiyede bir ilk olarak hizmete açıldı. Ar-Ge Ür-Ge tasarım alanında kariyer yapmak isteyenler ve üniversite sanayi İşbirliği ile problemlerine çözüm arayanlar yüksek lisans programımıza başvurabilir. Tüm mühendisler tezsiz yüksek lisansa ALES şartı olmadan başvurabilir tezli yüksek lisansı tamamlayarak da akademik kariyerlerine devam edebilirler. Programa başvurular 30 Haziran 2019da sona erecek. Detaylar ve başvuru için urge.gantep.edu.tr adresi ziyaret edilebilir şeklinde konuştu.

BASIN BÜLTENİ 

22 Haziran 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?