Gaziantepliler İspanya'yı salladı

GTO üyelerinin sektörel gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla 20-26 Haziran 2019 tarihleri arasında İspanya-Barcelonada gerçekleştirilen ve Gaziantepten 10 firmanın stant açtığı ITMA 2019-Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarına iş gezisi düzenledi.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Ticaret Odası yurt dışı iş gezisi ve fuar ziyareti organizasyonlarına devam ederek Gaziantepli tekstil makineleri üreticileri ve sektör temsilcilerinden oluşan heyetle kendi alanında dünyanın en büyük fuarı olan ITMA 2019-Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarına katıldı.

GÜNÜN EN ÖNEMLİ HABERLERİ İÇİN TIKLA

GTO üyelerinin sektörel gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla 20-26 Haziran 2019 tarihleri arasında İspanya-Barcelonada gerçekleştirilen ve Gaziantepten 10 firmanın stant açtığı ITMA 2019-Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarına iş gezisi düzenledi.

Gurur verici bir tablo

Fuara katılan GTO heyetine başkanlık eden Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur fuarda stant açan Gaziantepli firmalara değinerek Gaziantepte tekstil sektöründe başarıyla faaliyet gösteren 10 firmamızın açtığı stantlar yoğun ilgi gördü. Bu bizler için gerçekten gurur verici bir tablo. Her zaman dile getirdiğimiz katma değerli ve yüksek teknolojili ürünler üretme sorunumuz ancak bu şekilde çözülebilir. Bugün Gaziantepimizde tekstil makinesi üreten iplik üretiminde söz sahibi olan 10 firmamızı dünyanın en büyük ve önemli fuarında ürettikleri ürünleriyle birlikte görmek büyük mutluluk. Bütün arzumuz bu sayıların artması ve ürün bağımlığımızın azalması hatta birçok ülkeye makine tedarikinin sağlanması ifadelerini kullandı.

Teymur ayrıca ITMA Fuarında stant açan Gaziantepli firmaları ziyaret ederek yalnız bırakmayan Türkiye Cumhuriyeti Barcelona Başkonsolosu Güçlü Kalafata da teşekkür etti.

Gaziantep makine üretiminde de söz sahibi olmalı

4 yılda bir gerçekleştirilen tüm tekstil ve konfeksiyon sürecini kapsayan dünyanın tek ve en büyük fuarı olan ITMA 2019 hakkında bilgiler de veren GTO Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Delioğlu Fuarda 220 bin metrekare alanda 45 ülkeden 1.700ün üzerinde katılımcı var. 147 ülkeden yaklaşık 120 bin ziyaretçi 7 gün boyunca Gaziantepin yüz akı firmalarımızı ziyaret ederek ürünlerini yakından inceleme fırsatı buldu dedi.

Ülke olarak tekstil sektörünün en önemli sorunlarından birisinin de tekstil makineleri konusunda dışa bağımlılık olduğunun altını çizen Delioğlu Gaziantepli birçok firmanın örnek teşkil edecek çalışmalara imza attığını belirterek Ar-Ge ve inovasyon Gaziantepli zekası çalışkanlığı üretkenliğiyle bir araya gelince Çinden Amerikaya kadar makine ihracatı yapabiliyoruz.

Tüm Türkiyeye örnek olacak iş adamlarımız ve makine üreticilerimiz var. Bugün dünyanın en önemli fuarlarından birisinde de ürettiğimiz alın ve akıl teri ürünlerimiz sergilendi. Ben inanıyorum ki tekstil sektörümüz yerli makinelerimizle birlikte çok daha güçlü noktalara gelecek maliyetlerinin azalmasıyla çok daha hızlı gelişecek. Bu noktada da bilgi birikim ve becerileriyle yol gösterici olacak firmalarımızla Gaziantep makine üretiminde söz sahibi olacak şeklinde konuştu.

BASIN BÜLTENİ 

23 Haziran 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?