Büyükşehir, Gaziantep'in nabzını tutacak

Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin yerel yönetimlerde ilk yansımasını hayata geçiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yerel yönetimlerde ilk kez Ekonomik Gelişim Ar-Ge ve İnovasyon Daire Başkanlığını kurdu.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin yerel yönetimlerde ilk yansımasını hayata geçiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yerel yönetimlerde ilk kez Ekonomik Gelişim Ar-Ge ve İnovasyon Daire Başkanlığını kurdu.

Ekonomik Gelişim Ar-Ge ve İnovasyon Daire Başkanlığı sanayi ve ticaret şehri olan Gaziantepin turizm ve tarım alanınyanı sıra öne çıkan gastronomi ve kültür varlıkları ile inovasyon potansiyelini açığa çıkarmak geliştirmek bu potansiyeli daha çok vurgulayarak ulusal ve uluslararası düzlemde hak ettiği konumda yer almasını sağlamayı temel hedef ediniyor.

Etkin vatandaş katılımı ile sıradışı bakış açılarını kullanarak inovasyona dayalı hizmet anlayışını hayata geçirmek akıllı şehircilik sosyal inovasyon bağlamında inovasyonun kentin dokusuna nüfuz etmesi için kamu kurum ve kuruluşları üniversiteler odalar sivil toplum kuruluşları gibi ilgili diğer birçok paydaşla inovasyon bazlı bir ekosistem kurmak ve paydaşlarla birlikte hareket ilkesi doğrultusunda üretilecek ortak projelerle kentin gelişimine ve ekonomik kalkınmasına da katkı sağlamayı amaçlıyor.

Uluslararası arenada inovasyonu hızlandırıcı etkisi kabul edilmiş olan Living Lab organizasyonu ile her kesimden vatandaşların kentin gelişiminde söz sahibi olmasını istediklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Ekonomik Gelişim Ar-Ge ve İnovasyon Daire Başkanı Meryem Arslan Kentin yönetimine üretilen projelerle daha çok katılım sağlamasını ve böylece Gaziantepin demokratik inovasyonu benimsemesini sağlamak istiyoruz. Dünyanın en eski şehirleri arasında ilk on sırada yer alan Gaziantepin inovasyon konusunda da kadim olduğunu açığa çıkarmak hedeflerimiz arasındadır dedi.

Arslan kurulan bu birim ile Gaziantepte Ar-Ge ve İnvasyon alanına önemli katkı sunmak istediklerini ifade etti.

BASIN BÜLTENİ 

27 Haziran 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Gaziantep'te önümüzdeki Ramazan ayında sahurda davul çalınmasını istiyor musunuz?