SANKO Üniversitesi mezun etmeye devam ediyor

SANKO Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Moleküler Tıp Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı ilk mezununu verdi.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

SANKO Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Moleküler Tıp Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı ilk mezununu verdi.

Kimyager Nilay Uçar Kolorektal Kanser Tanısı Almış Hastalarda DNA Hasarının İncelenmesi ve DNA Hasarı Üzerine Beta Glukanın Onarıcı Rolünün Araştırılması başlıklı tez konusunu SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Necla Benlier danışmanlığında başarı ile tamamlayarak MSc Master of Science Bilim Uzmanı derecesini aldı.

SANKO Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşen Bayram Gaziantepte lisansüstü eğitimde multidisipliner bölümlerin önemine değinerek Moleküler Tıp Anabilim Dalında tezli yüksek lisans eğitimine devam edeceğiz. Bir diğer yüksek lisans programımız olan Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler Anabilim Dalında da kısa bir süre sonra eğitimi başlatacağız dedi.

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Moleküler Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Eyüp İlker Saygılı ise Moleküler Tıp farklı bilim dallarını içine alan multidisipliner bir programdır. Akademik kariyerinde moleküler çalışmalar yapmak isteyen takım çalışmasını benimseyen lisans mezunlarına rehberlik ederek bilgilerimizi paylaşmaya hazırız diye konuştu.

Prof. Dr. Saygılı SANKO Üniversitesi olarak evrensel boyutta etkin bilim üreten ürettiğini paylaşan liderlik yapabilecek ve ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek bilim insanı yetiştirmeyi hedeflediklerine vurgu yaptı.

SANKO Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından açılan Moleküler Tıp Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programına başvuru ve ayrıntılı bilgi için www.sanko.edu.tr adresi ziyaret edilebilir.

BASIN BÜLTENİ 

02 Temmuz 2019 - Sağlık

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?