SANKO'da ilk intörn doktorlar eğitimlerine başladı

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinde ilk intörn doktorların eğitime başlamalarının gururu yaşanıyor. Geçtiğimiz ay 5. sınıf stajlarını başarıyla tamamlayan fakültesinden 28 öğrenci 12 ay sürecek intörnlük dönemi eğitimine başladı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinde ilk intörn doktorların eğitime başlamalarının gururu yaşanıyor. Geçtiğimiz ay 5. sınıf stajlarını başarıyla tamamlayan fakültesinden 28 öğrenci 12 ay sürecek intörnlük dönemi eğitimine başladı.

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen 2019-2020 Eğitim Dönemi İntörn Oryantasyon Eğitimi Programının açılışında bir konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Murat Akkın Yoğun emek ve gayretlerle geçen beş yılın ardından bugün Tıp Fakültemizin ilk intörn doktorları olan sizlerle bir arada olmak bizlere gurur ve mutluluk veriyor dedi.

Hocaları ve eğitim modeli ile birlikte başlangıçtan beri ilkleri hep beraber yaşadığımız sizler SANKO Tıp Fakültesi ekolünün önemli bileşenlerinden birini oluşturuyorsunuz diyen Prof. Dr. Akkın şöyle devam etti:

Bugüne kadar öğrenci olarak hocalarınıza karşı sorumluluklarınız vardı bilgilerinizi pekiştiriyor not alarak değerlendiriliyordunuz. Ancak artık hastanede ustalarınız gözetiminde öğrendiğiniz tüm hekimlik becerileri ve davranışları ile ilgili yetkinliklerinizi ortaya koyarak daha önemli sorumluluklar üstlenmiş olacaksınız. Hekimlik eğitiminizin son yılında sizler artık hizmet veren sağlık ekibimizin bir parçasısınız. Bugüne kadar gösterdiğiniz başarılı performanstan ve gayretlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.

Tıp Fakültesi Altıncı Sınıf Koordinatörü ve İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmazın başkanlığını yürüttüğü programda Tıp Fakültesi Altıncı Sınıf Koordinatör Yardımcısı ve Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Demet Arı Yılmaz İntörnlük Dönemi Eğitim ve Çalışma Esaslarının tanıtımını yaptı.

Ardından davetli olarak programa katılan Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Samet Bayrak Hekimin Yasal Sorumlulukları hakkında intörn doktorları bilgilendirdi.

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinden Bilgi İşlem Müdürü Eray Türkkan Hastane Bilgi İşlem Sisteminin Kullanımı Başhemşire Ceylan Özyılmaz Hemşirelik Hizmetlerinin Tanıtımı Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Bayram Radyasyon Güvenliği Kuralları Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Hadiye Demirbakan Laboratuvarlar İçin Örnek Alma ve Gönderme Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kemal Bakır Patoloji Laboratuvarı Materyal Kabul Kuralları Eğitim Hemşiresi Aslıhan Tabur Tıbbi Atıklar Evsel Atıklar ve Geri Dönüşümlü Atıklarla İlgili Kurallar Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Esat Öğretici Enfeksiyon Kontrol Kuralları İş Güvenliği Uzmanı Ayşe Öz Çalışan Sağlığı ile İlgili Kurallar / Yangın ve Güvenlik Önlemleri konularında sunum yaptı.

Programın sonunda Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşen Bayramın yönetiminde İntörn Temsilcisi seçimi ve intörn çalışma gruplarının kura çekimi yapıldı.

Üniversite Genel Sekreteri Dr. Yusuf Ziya Yıldırım Tıp Fakültesinin eğitim sorumlusu akademisyenleri ve idarecilerin de katıldığı programın kapanış konuşmasını yapan SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı programda emeği geçenlere teşekkür ederek Tıp Fakültesinin ilk intörn doktorlarına başarılar diledi. Program fotoğraf çekimi ile sona erdi.

BASIN BÜLTENİ 

04 Temmuz 2019 - Sağlık

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?