Özkur SANKO’da

Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. H. Ayhan Özkur SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde hasta kabulüne başladı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. H. Ayhan Özkur SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde hasta kabulüne başladı.

Prof. Dr. H. Ayhan Özkur 1965 yılında Antakyada doğdu. Orta ve lise eğitimini Antakyada tamamladı. 1989 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1989-1991 yılları arasında Şırnak Uludere Merkez Sağlık Ocağında mecburi hizmetini yaptı.

1994-1998 yıllarında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında uzmanlık  eğitimine başladı ve 1998 yılında mezun oldu. Aynı anabilim dalında 2001 yılında yardımcı doçent 2008 yılında doçent ve 2013 yılında profesör oldu. 2013 yılında pediatrik radyoloji yandal uzmanlık diplomasını aldı. 2017 yılında bölüm başkanlığı yaptı.

38i yurtdışı olmak üzere 80 yayını bulunan Prof. Dr. Özkur uluslararası yayınlara 400 üzerinde atıf almıştır. 2000 yılından bu yana ağırlıklı olarak nonvazküler girişimsel radyoloji alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Aralık 2017 tarihinden itibaren SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalında öğretim üyesi olarak göreve başlayan Prof. Dr. H. Ayhan Özkur Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Metin Bayram Prof. Dr. Ahmet Selim Kervancıoğlu Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali İkidağ SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinden Uzm. Dr. Zülküf Ekşi Uzm. Dr. Mehmet Ali Cüce ile birlikte radyoloji bölümünde görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

RADYOLOJİ ANABİLİM DALI

İleri radyolojik tetkik ve teşhis yöntemlerini geniş çaplı kullanma olanağı sağlayan ünitemiz en gelişmiş teknoloji ile donatılmıştır.

Biri 128 kanallı diğeri 16 kanallı 2 adet Multidedektör Bilgisayarlı Tomografi cihazı 1 adet 15 TeslaMagnetik Rezonans Görüntüleme cihazı 7 adet Ultrasonografi / Renkli Doppler Ultrasonografi cihazı 3 adet Dijital Radyoloji Cihazı 2 adet Seyyar Dijital Röntgen Cihazı Kemik DansitometreCihazı Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tektam dijital kontrastlı mamografi incelemesi ve tomosentez çekimi yapılabilenMamografi cihazı ve 1 adet DSA flatdedektörlü dijital anjiocihazı mevcuttur.

Bu cihazların yardımı ile radyoloji bölümünde Koroner BT Anjiyografi dahil olmak üzere tüm noninvazivanjiografik görüntülemeler BT ve MR görüntülemeleri yanı sıra Üçüncü Düzey ve 4 Boyutlu Obstetrik USG ve Renkli Doppler incelemeleri

İnce iğne aspirasyon biyopsileri

Tru-cut biyopsileri

Apse drenajları

Karaciğer tiroit meme prostat kas ve lezyon biyopsileri parasentez torasentez

Meme lezyon işaretleme işlemleri

. Varis Tedavisi

Karaciğer ve safra yollarına yönelik girişimsel işlemler PTK perkütanbiliyer drenaj perkütan kist hidatik tedavisi stent balon

Böbrek ve mesaneye yönelik girişimsel işlemler

Karotis/ vertebral arter darlıklarında balon / stent uygulamaları

Tanısal amaçlı anjiografiler

Damar darlık ve tıkanıklıkların anjiografik görüntülemesi ve tedavileri

Anevrizma vaskülermalformasyon fistül gibi damar hastalıklarının anjiografik görüntülenmesi ve tedavileri

Tümörlere yönelik anjiografik tanı ve tedaviler TAKE TARE vb

Kanamalarda anjiografik tedaviler gibi vasküler ve nonvasküler girişimsel işlemler başarı ile yapılmaktadır.

SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Çağdaş hastane yönetimi anlayışıyla yönetilen ve sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline gelen hastanede Acil Servis Biyokimya Patoloji ve Tıbbi / Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarları Radyoloji Nükleer Tıp Kardiyovasküler Cerrahi Organ Nakli Merkezi Nefroloji Hematoloji Terapötik Aferez Merkezi Genel Cerrahi Beyin Cerrahisi Çocuk Cerrahisi Dahiliye Gastroenteroloji Endokrinoloji Kulak Burun Boğaz Pediatri Kardiyoloji Göğüs Hastalıkları Üroloji Ortopedi ve Travmatoloji Enfeksiyon Hastalıkları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Göz Hastalıkları Kadın Hastalıkları ve Doğum Nöroloji Psikiyatri Göğüs Cerrahisi Dermatoloji Uyku Laboratuvarı Obezite Merkezi Periton Diyaliz Merkezi GETAT Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ve Üremeye Yardımcı Tedavi Merkeziyle uzman tanı ve tedavi yöntemleri uygulanıyor.

BASIN BÜLTENİ 

16 Temmuz 2019 - Sağlık

Muhabir İsmail Tunç

gaziantepinhabercisi.com son bir ayda 142.742 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 461 99 27
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?