Fatma Şahin işsizliğe çözüm arıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından işsizliğe karşı mücadele amacıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı bünyesinde İstihdam Merkezi kuruldu.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından işsizliğe karşı mücadele amacıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı bünyesinde İstihdam Merkezi kuruldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahinin seçim beyannamesinde yer alan projeler arasında dikkat çeken İstihdam Merkezi adlı proje kentteki işsizliğe karşı çözüm olacak. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan İstihdam Merkezi hayat boyu öğrenme süreci kapsamında sektörlerin ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye İş Kurumu İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü Gaziantep Üniversitesi GAÜN Gaziantep Ticaret Odası GTO Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği GESOB ile koordineli olarak kalifiyeli eleman yetiştirecek.

Merkezde bir ilk olarak iş arayanların daha önce çalıştığı kurumlarla irtibata geçilerek iş arayanlarla ilgili bilgiler alınacak. Hazırlanan veritabanında kişiye özel Dijital Kimlik ile doğru ve güvenilir bir ortam oluşturulacak.

Merkezin kurulma aşamasının detaylandırıldığı Yetkinlik Temelli İşe Alım Modeli konulu çalıştayda işe alım modelleri adayın temel yetkinliklerinin ortaya çıkartılması ve mülakat teknikleri gibi ana başlıklar ele alındı.  İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı personelince takip edilen çalıştayda Büyükşehir Belediyesinde uygulanan ve uygulanacak olan işe alım sistemleri farklı modellerle karşılaştırıldı vatandaşlara sunulacak yeni hizmet alanının altyapısı konusunda fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Çalıştaya ABD Middle Tennessee State Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Michael Alan Erskine ABD Eğitim Bakanlığı Teknolojileri Bölümünden Yrd. Doç. Dr. William Taylor Kendal Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Murat Geç akademisyenler Doç. Dr. Erdal Bay öğretim üyesi Dr. Bülent Döş İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı personelleri katıldı.

Çalıştay hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Murat Geç İşsizliğin büyük bir sorun olduğu bu dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahinin seçim beyannamesi içerisinde yer verdiği istihdama katkı projeleri kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara yönelik istihdam hizmeti sunacak yeni bir birim kuruldu.

Daire başkanlığımız bünyesinde oluşturduğumuz İstihdam Merkezinde iş arayan vatandaşlar İŞKUR İl Müdürlüğü ve personel ihtiyacı bulunan iş yerleri arasında bir köprü oluşturulacak. Bu kapsamda mülakatlar vasıtasıyla iş arayan adayın yetkinlikleri belirlenerek istihdam gereksinimi bulunan iş yerlerinin işe alım süreçlerine destek verilmesi hedeflenmektedir.

Sürecin sağlıklı yürütülmesi açısından İstihdam Merkezi personeline yönelik işe alım modelleri adayın temel yetkinliklerinin ortaya çıkartılması mülakat teknikleri ve benzeri konularda bilgi paylaşımları çerçevesinde eğitimler ve çalıştaylar devam etmektedir. Ayrıca işe alım modelleri konularında yurtiçi ve yurtdışından akademisyenlerle ortaklaşa çalışmalar yürütüyoruz dedi.

BASIN BÜLTENİ 

18 Temmuz 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?