Gaziantep'te sanayici bakın ne diyor... Sesimizi duyan var mı ?

Geçtiğimiz yıldan buyana ekonomide yaşanan dalgalanmaların reel sektör üzerindeki etkilerine dikkati çeken Gaziantep Sanayi Odası GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, bir kez daha ekonomideki daralmaya dikkat çekti...

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

Gaziantep Sanayi Odası GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi reel sektörün kamudan alacaklarının yüksek meblağlara ulaştığını belirterek devlet tarafından bu borçlara karşılık şirketlere başka ödemelerde kullanabilecekleri bir belge verilmesi önerisinde bulundu.

Geçtiğimiz yıldan buyana ekonomide yaşanan dalgalanmaların reel sektör üzerindeki etkilerine dikkati çeken Ünverdi devletin reel sektöre olan borcunun 160 milyar TLyi aştığını dile getirerek verilecek belge ile hem devletin borcunu ödeme yoluna gidebileceğini hem de daralan piyasa koşullarında firmaların rahat bir nefes alacağını söyledi.

Sanayicilerin kamudan alacaklarına karşılık belge alabilmesi gerektiğini düşünüyoruz diyen Ünverdi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kamunun müteahhitlere ve özel sektöre olan borçlarının ödenmemesi piyasalarda bir kilitlenmeye neden oluyor. Devlet tarafından ödeme olmaması müteselsil bir borç dalgalanmasını da tetikliyor. Bu nedenle firmaların kamu alacaklarına karşılık firmalara başka kamu borçları veya özel sektör borçlarını ödemlerine imkan sunacak belge verilmesini öneriyoruz.

160 milyarı aşan kamu borcunun ve KDV iadelerinin sisteme dahil edilmesi sanayicilerimiz ve iş dünyamız açısından büyük önem taşıyor. Bu uygulama hayata geçirilirse süreç çarpan etkisi oluşturacak ve iş hacmini artıracaktır. Fazla geç kalınmadan atılacak bu adımın piyasalarda bir dolaşım sağlayacağına ve bu rahatlamanın ticaretimize olumlu yansımalarının olacağına inanıyoruz.

BASIN BÜLTENİ 

23 Temmuz 2019 - Ekonomi

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?