Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde işler ışık hızında

1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yeni sistemi kullanmaya başlayan büyükşehir vatandaşların taleplerini bürokratik işlemlerin hızlandırılmasıyla daha kolay karşılayacak.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Güçlendirdiği teknolojik alt yapısıyla vatandaşlara sunduğu hizmetin kalitesini her geçen gün yükselten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İçişleri Bakanlığı Elektronik Belge Yönetim Sistemine EBYS geçerek daha hızlı hizmet verecek.

1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yeni sistemi kullanmaya başlayan büyükşehir vatandaşların taleplerini bürokratik işlemlerin hızlandırılmasıyla daha kolay karşılayacak. Gerek kurum içerisindeki birimler arasında gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarla olan evrak alış verişleriyle imzaların elektronik ortamda yapılmasına imkan tanıyan Elektronik Belge Yönetim Sistemi yazışmalarda işlem süresini kısaltacak.

ÖNCE FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI YAPILDI

Yeni sistemle E-Belediye İçişleri Bakanlığının hazırladığı yazılım çalışmaları kapsamında ilk etapta Akıllı Kentler Birim Amirliği kuruldu. Eski sistemle yeni sistem arasında fizibilite çalışması sonucunda yeni sistemin daha avantajlı olduğu görüldü Akıllı Kent Sistemlerinden önce EBYSye geçme zorunluluğu ortaya çıktı.

Kâğıt toner fotokopi gibi kırtasiye masraflarının kurum içi ve kurum dışı evrakın iletilmesiyle ilgili personelin iş ve işleyişinden yakıt tasarrufuna kadar birçok avantaj sağlayacağı öngörülen sistemle Büyükşehir Belediyesine bağlı çok sayıda dış birim var yeni sistemle dış birimlere evrak iletimi hızlanacak araç kullanımı azalacak. Herhangi bir değer biçilemeyen geri dönmeyecek zaman tasarrufu sağlanacak. Yeni sistem sayesinde bütün daire başkanlıklarına evrak dağıtılmış olacak. Bu avantajların hepsini üst üste konulduğunda belediyenin işlemlerinin tamamı hızlanacak.

BEŞ YILDA 3 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANACAK

Elektronik Belge Yönetim Sistemine geçen Büyükşehir Belediyesi sistem sayesinde beş yılda 3 milyon TL tasarruf sağlamayı hedefliyor. Tasarrufun yıllık 650 bin TL kadarı kırtasiye posta yakıt giderleri gibi gider kalemleri oluşturuyor. Süreç içerisinde 2nci ve 3üncü aşamalarda belediye iştiraklerin dâhil edilmesiyle tasarruf daha da artacak. Böylece belediyede genel bir tasarruf sağlanmış olacak.

BASIN BÜLTENİ

14 Ağustos 2019 - Gündem

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?