Kılıçdaroğlu : Bu Meclis niye vardır arkadaşlar?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TBMM’de CHP kapalı grup toplantısından önce gazetecilere açıklama yaptı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yüreği yanık bir insanım. Şehitlerimiz var. Şu memlekete baş sağlığı dileyelim. Acı günde hiç değilse kavga etmeyelim" dedi.


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TBMM’de CHP kapalı grup toplantısından önce gazetecilere açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, şehitlerin geldiği için çok üzgün olduklarını belirterek, “Olayı duyduğum andan itibaren ben ve arkadaşlarım neler yapabiliriz diye oturup konuşuyoruz. Daha şehitlerimiz toprağa verilmedi" ifadelerini kullandı.


Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
“Yüreği yanık bir insanım. Şehitlerimiz var. Şu memlekete baş sağlığı dileyelim. Acı günde hiç değilse kavga etmeyelim. Yaralarımızı saralım, oturup düşünelim, beraber düşünelim, Türkiye’yi bu acıdan nasıl kurtarabiliriz diye düşünelim.

Bunların hiç birisi yok. ‘Şehitler Tepesi boş kalmayacak’. Ben buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet ittifakı iktidarında Şehitler Tepesi boş kalacak. Hiç bir askerimizin tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz. ‘Yazık değil mi bu askerlerimize. Bu Meclis niye vardır arkadaşlar.

Meclis toplansın. Bütün vatandaşlarımızı şunu söylemek isterim: ‘Hepimizin başı sağ olsun. Kahraman ordumuzun bütün mensuplarını kucaklıyoruz. Onlar özveriyle, bin bir sorun içinde görev yapıyorlar, hayatlarını feda ediyorlar. Annelerin hangi acılar içinde olduğunu ben biliyorum. Çocukları orada olan annelerle ben konuşuyorum. Bana dertlerini anlatıyorlar. Dolayısıyla hiç kimsenin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Bütün annelerin korku atmosferi içinde olmalarını istemeyiz.”

iha

29 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir İsmail Tunç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Hasan Fidan. - Sayın Kılıçdaroğlu, "Biz iktidar olduğumuzda şehitler tepesi boş kalacak." dedi. Bende kendilerine sınır ötesine geçerek teröristlerin Türkiyeye sızması önlenmiştir! Artık, son yıllarda ülkemizde bombalar patlamıyor, terörist eylemler yapılamıyor. (Ankara Garındaki patlamada 100 den fazla vatandaşımız öldü.) Teröristler ülkemizde eskisi gibi cirit atamıyor, eylem yapamıyor! Sınır ötesi, doğrudan Türkiyenin güvenliğini ilgilendiriyor. Eğer, biz bugün uğruna şehitler vererek sınır güvenliğimizi sağlamazsak, düşmanlarımız ve ajanları yine eskisi gibi ülkemizde eylemler yapar ve bombalar patlatırsa, olabilecek toplu ölümlerin sorumluluklarını üzerlerine alacaklarmı? Kısaca bugün kabuğumuza çekilip kalırsak hiçbir askerimiz şehit olmaz. Ama sonra olacak olan terörist saldırılar ve bombalamalar sonucu vatandaşlarımızın ve güvenlik güçlerimizin ölümlerine mani olabilecekler mi? Susarsak ve pasif olursak eskiden olduğu gibi gelecekte de ülkemizde akacak kanı durduracak mı? Susarak ve pasif kalarak başka önlemlerle önlenebileceğini iddia edeceklerse, neden daha önce bu önlemleri alarak akan kanı durduramadılar! Günlük sloganlarla kısa vadeli hareketlerden kaçınmak gerekir. Günlük sloganlarla kısa vadeli hareketlerden kaçınarak popülist politikalardan vazgeçmenin zamanı gelmedi mi? Canımız yanmasın diye Susarsanız ve pasif kalırsanız, gelecekte başka ülkelerin mandası olursunuz!

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 01 Mart 01:09

Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?