Reklamı Kapat

SANKO'dan Gaziantep'e dev destek

SANKO Holding Gaziantep Valiliğinin Kalbe Dokun Gönül Kazan sloganı ile başlattığı Gönül Seferberliği kampanyasına 21 bin paket gıda yardımı ile destek sağladı.

İsmail Tunç
İsmail Tunç Tüm Haberleri
+6
Haber albümü için resme tıklayın

SANKO Holding Gaziantep Valiliğinin Kalbe Dokun Gönül Kazan sloganı ile başlattığı Gönül Seferberliği kampanyasına 21 bin paket gıda yardımı ile destek sağladı.

Gaziantep Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahibi 21 bin aileye ulaştırılacak paketlerde 5er kilogram yağ şeker pirinç ve makarna bulunuyor.

Valilikten yapılan açıklamada yardım paketleri için herhangi bir talep alınmayacağı ve yardımların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlı ihtiyaç sahiplerinin evlerine Vefa Sosyal Destek Gurubu tarafından bırakılacağı bildirildi.

Küresel bir sorun olan koronavirüs salgını ile mücadelede şehrin hayırseverlerinin ön saflarda yer aldığını belirten Gaziantep Valisi Davut Gül bu zor süreçte desteğini esirgemeyen SANKO Holding ailesine teşekkür ederek herkesi gönül seferberliği kampanyasına desteğe davet etti.

DİĞER DESTEKLER

Bu arada SANKO Holding küresel salgın kökenli ekonomik sıkıntılarının çözümüne katkı sunmak amacıyla Türkiye genelinde SANKO şirketlerinde istihdam edilen taşeron ve stajyerler dahil 14 bini aşkın çalışana 1000er TL destek sağladı.

SANKO çalışanların yanı sıra müşterilerinin Türkiyenin ve dış ticarette pazar konumunda olan ülkelerde yaşanan sağlık kökenli ekonomik sıkıntılarına çözüm olması amacıyla da 31 Mart 2020 tarihine kadar SANKO şirketlerinden yapılan tüm satışların vadelerini vade farklı ilave edilmeksizin 60 gün ertelemişti.

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu müşterilere ve topluma karşı duyarlılıklarının bir gereği olarak müşterilerin mevcut borçlarının tamamına da ilave 60 gün vade tanındığını anımsatmış ve İçerisinde bulunduğumuz hassas dönemden çıkışımız için herkesin bireysel önlemlerinin yanı sıra toplumsal dayanışmanın da gerekliliğine inanıyoruz ifadelerine yer vermişti.

Her zaman çalışanlarımızın müşterilerimizin ve ülkemizin çıkarını ön planda tutarız. Ülkemiz ve milletimiz varsa biz de varız. Bu anlayışla var olduk olmaya da devam edeceğiz diyen Konukoğlu kurucusu olduğu ASCE İnşaatın da müşterilerine destek olmak amacıyla Mart ve Nisan ayları taksitlerinin ödeme vadesini 60 gün ertelediklerini ve bu taksitlere herhangi bir vade farkı uygulanmamasına karar verdiklerine vurgu yapmıştı.

Her şeyi devletten bekleyerek hiçbir milletin layık olduğu değere ulaşamayacağını sözlerine ekledi.

SANİ KONUKOĞLU VAKFI

SANKO ülke ekonomisine ve istihdama sağladığı katkı yanında topluma yaptığı hizmetleri kurumsal bir yapı altında toplamak amacıyla 1989 yılında Sani Konukoğlu Vakfını kurdu.

Sani Konukoğlu Vakfı 1997 yılında Türkiye genelinde 4500 vakıf arasından YILIN VAKFI seçildi. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmede Türkiyede en çok yardım yapan ilk 10 vakıf arasına girmiştir.

İşin Hilesi Dürüstlüktür ilkesini yaşam felsefesi haline getiren Vakfın kurucusu merhum Sani Konukoğlu sağlığında yaptığı sosyal hizmetler nedeniyle Bakanlar Kurulunun aldığı karar gereği Devlet Üstün Hizmet Madalyası ve Beratına layık görüldü.

Madalya ve Berat Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Çankaya Köşkünde düzenlenen törenle Mütevelli Heyet Başkan Abdulkadir Konukoğluna takdim edildi.

Halkın refahı eğitimi mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunduğundan dolayı Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğluna TBMM Başkanlığınca Üstün Hizmet Ödülü Gaziantep Üniversitesince Fahri Doktora Unvanı ve Toplumsal Duyarlılık Ödülü Vakıflar Genel Müdürlüğünce de Vakıf İnsan ödülü verildi.

Öncelikli hedefi eğitim sağlık ve gıda yardımı olan Vakıf bugüne kadar üçü fakülte binası olmak üzere 22 okul yaptırarak Milli Eğitimin hizmetine sunmuştur.

Bir sağlık kompleksi ve iki sağlık ocağı yaptırılıp Sağlık Bakanlığına devredildi. Gaziantep Devlet Hastanesine iki koroner yoğun bakım ve bir hemodiyaliz İnegöl Devlet Hastanesine bir hemodiyaliz merkezi kuruldu çeşitli hastanelere 12 hemodiyaliz cihazı alındı.

Yılda yaklaşık 1.500 üniversite öğrencisine karşılıksız burs veren Vakıf her yıl ilkokul ortaokul ve lisede öğrenim gören ihtiyaç sahibi yaklaşık 10 bin öğrenciye giyim 10 bin öğrenciye de çantası ile birlikte kırtasiye yine her yıl ihtiyaç sahibi 45 bin aileye gıda yardımı gerçekleştirmektedir.

Ayrıca merkezi İstanbulda bulunan Anne Çocuk Eğitim Vakfı AÇEV ile 1998 yılında yapılan protokol kapsamında Gaziantepte yetişkinlere verilen okuma yazma kursları 2016 yılına kadar Sani Konukoğlu Vakfının desteğinde sürdürülmüştür.1998-2016 yılları arasında 379 gönüllü öğretmen tarafından açılan 767 kursta 1003ü erkek 9497si kadın olmak üzere toplam 10.500 kişi okuryazarlık belgesi almıştır.

Sani Konukoğlu Vakfı Ekovitrin 18inci Yılın Starları Ödüllerinde Yılın Vakfı ödülüne layık görülmüştü.

BASIN BÜLTENİ 

27 Mart 2020 - Gündem

gaziantepinhabercisi.com son bir ayda 141.394 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 461 99 27
Reklam bilgi


Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?