Sapkınlık gribi

Varmak istediğimiz yere kestirme yoldan ulaşmayı çok severiz. En çok ben severim. Ama genelde kestirme yollar ara sokaklar olur. Ara sokaklarda sessizdir abuk sabuk giyimli insanlarla karşılaşıp göz göze gelme olasılığınız daha yüksektir. Yani bence öyle.

Bu nedenle kestirme yolları sevdiğim kadar tercih etmem. Hep kalabalık yollarda yürümeyi tercih ederim. Elbette kalabalık işlek yollardaki herkes iyi masum ve tehlikeli değil demiyorum ama ilginç bir şekilde kendimi kalabalığın içinde daha güvende hissediyorum.

Arabalar kaldırımlara park edilmiş. Bana ara sokaklara sap diye baskı uygular gibi. Mecburen yolda yürüyorum. Yol geniş yani zorlasanız üç araba rahatlıkla sığar. Fakat bazı arabalar tam bana yaklaşırken yolun geri kalanında iki araba varmış gibi dibimden geçiyor. Oysa yolun geri kalanı boş.

Bu sırada araba yavaşlıyor ve sürücü camı indirip çirkin suratıyla bana bakıyor. Ben ezileceğim korkusuyla tedirgin olup park edilmiş arabalara yapışa yapışa yürürken arabanın şoförü zevkle sırıtıp üzerime sürmeye devam ediyor.

Ben bunu defalarca yaşadım. Mesela bazıları da tam benim hizama gelince yavaşlayıp camı indiriyor ve ağzına gelen küfürü sayıyor. Yine şaşkınlık içinde ağzım açık bakıyorum. Bunu niçin yaptıklarına psikolojilerine bir anlam veremiyorum. Aceba diyorum içimden tanışıyor muyuz ters birşey mi yaptım yanlış yolda mı yürüyorum Sonra anladım ki ben hiçbir şeyi yanlış yapmıyorum.

Sadece yanlış ülkede ruh hastası insanların arasında yaşamaya çalışıyorum. Ama biliyor musunuz ben bunun ülkenin geneline yayılmış bir sapkınlık gribi olduğunu düşünüyorum. Sapıtmışız. Cinsel organımızın başka insanlarda yaratacağı hasarı güç zannederek her şekilde saldırıyoruz.

Teşhircilik diye bir psikolojik hastalık var biliyor musunuz İşte tam da ondan bahsettiğim hissine kapılıyorum. Bu nedenle o konuya atlıyorum. Affınıza sığınıyorum. Çoğunlukla erkeklerde görülen bu hastalıkta cinsel haz elde etmek isteyen birey cinsel organını üçüncü tekil kişiye göstererek uyarılmak ister.

Hedefin genelde kadın ve çocuklar olduğu bu hastalıkta üçüncü kişi bu hasta bireyin cinsel organını gördüğü zaman şaşırmaz ya da korkmazsa onu ciddi anlamda öfkelendirir. Buna psikolojide egzibisyonizm de denmektedir.

Sonuç olarak şaşırmalı korkmalı ve merak etmeliyiz. İşte ben bu tür araba sürücülerini tam olarak bu gibi teşhircilere benzetiyorum. Psikoloji konusunda detaylı bilgiye sahip değilim. Eminim bahsettiğim psikopat şoförlerin yaşamakta olduğu psikolojik rahatsızlığında teoride bir adı vardır.

Mesela takım elbise giymiş bir erkek görünce bana laf atma sataşma taciz etme ya da küfür etme kaygısına girmiyordum. Takım elbise giymişti sonuçta. Toplum olarak bu algının ağına düştüğümüzü karşıdan jilet gibi takım elbisesiyle ağır ağır gelen bir amcanın tam yanımdan geçerken fısıltıyla ahlaksızca bir sözcük sarfettiği zaman anlamıştım.

Bir de bana taciz edenlerin laf atanların sokakta öylesine sataşanların çocuğunun o esnada takım elbise giymekte olduğunu fark ettiğim zaman... Aptal beynim aptal algım dedim kendi kendime. Biz içindeki canavarları iki metrelik sade bir kumaşla kapatan sapkınlara ezbere şerefli muamelesi göstermeye programlanmıştık. Programımı bozdum efendiler. İsterseniz çıplak gezin isterseniz giyinik. Bu toplumda ailede öğretilen yada benim değimimle bulaşan bir sapkınlık gribiyle yaşıyoruz. Saygılarımla özgür kalın.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Elif Öztürk - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?