Böyle Yaşamayı Bırak!

Nasıl yaşanmalı bilemedik. Hayatta kalabilmek için durmadan çalışma gereği duyduk ve bunu sürdürme gayesiyle kentlere akın ettik. Kentlerin yakasına yapışmış kayıtsızlık içimize işledi. Kim olduğumuzu ne yaptığımızı ve en önemlisi ne istediğimizi unutur olduk. Her sabah kalkıp günün sonuna kadar aynı rutinleri tekrarladık ve sonra saatleri günler günleri haftalar haftaları aylar ve yıllar takip etti.

Öylece hayatta kalabilmenin gururunu taşıdık alnımızda. Alnımızı buz gibi bakışlarımızla taçlandırdık. Yeri geldi kendimizi yeri geldi başkalarını kandırdık ama kandırıldığımıza katiyyen inanmadık. Zamanı kuyruğundan yakalayıp kovalayacak kadar zeki ve hızlı olduğumuza inanmışken yorgunluktan tükenmiş ruhlarımıza aldırmadık.

Çünkü dışarda monotonlaşmış bir kıyametin ortasında sürekli değiştirilip tekrar önümüze konan aynı ve gereksiz herşeyle sarhoş olmuştuk. Bilinçsizliğin tadı güzeldi narkoz gibi uyuşturmuştu. Artık gördüklerimizi duyduklarımızı ve yaşadıklarımızı hissedemiyorduk. Bazen başını kaldırıp gökyüzüne bakarken derin bir nefes almayı unutan güruhun niçin bu kadar koşuşturduğuna anlam veremeyenler uyandı. Uyanıp nasıl bir cehenneme düştüklerinin hesabını kendilerine sorarken farkına vardılar anlam vermenin ölümcül olduğuna.

Çünkü anlam herşeye mantıklı ve yararlı bir sebep giydiriyordu ve uyanış bize ne kadar boş yaşadığımızı ispatlıyordu. Tıpkı bir düşman gibi ansızın kapımıza dayanmıştı. Velhasıl zaman satın alınmaz. Biz kendimizi katı kalıplara sığdırdığımız gibi zamanı da saniyelere dakikalara ve saatlere bölerek bir akrebe sığdırdık. Akrep bile aynı döngüyü tekrarladı. Sanki zaman durup durup aynı nefesi ruhumuza üflüyormuş gibi... Oysa zaman senin zamanın ve istediğin zaman onu durdurup derin bir nefes alabilir içinden şarkılar mırıldanabilir kitabını yavaş yavaş okuyabilir ve ruhunun iniltisini duyabilirsin.

Saygılarımla özgür kalın.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Elif Öztürk - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?