Bi düşün..!

Unutmayın; gecenin en karanlık anı, şafak sökmeden az önceki anıdır. İnsanın hayatında zor zamanları, geçmek bilmeyen zifiri karanlık, kömür karası geceleri vardır.

Yorganı ısırıp içten içe, gizli gizli ağlayan, acısını kimselere göstermeyen, gözyaşları yastığını delen, yanaklarını yakan insan, tek başınadır acımasız bu hayatta.

İyi gününde yanındayım diyenlerin hepsi zor zamanlarında karşısına geçmiş içi yanarken acısına tuz basmışlardır. Can yakanların canı'nın yanacağını, her damla gözyaş'ının hesabını, yüreğinin ahını, iyi niyetinin suistimal edilişini Allah onlardan habersizce alacaktır.

Dünyanın bir imtihan yeri olduğunu bilir. Dayanması güç bir o kadarda zor olan imtihana, sabreder. Herşeyi içine atar, küçücük dünyasında yaşar tüm acılarını, kimselere anlatmaz, acının tek kişilik olduğunu bilir. Dostum dedikleriden görmüştür tüm kahpelikleri.

Güven kelimesi yazmaz bu insanın kitabında, kime güvenmiş ise ondan yemiştir darbeyi, kime inanmış ise o takmıştır ayağına çelmeyi. Her düşüşün bir kalkış olduğunu bilir. Kırıldıkça keskinleşir, keskinleştikçe güçlenir. Hayatta çoğu şeyi unutsada içini acıtanları asla unutmaz.

Sol tarafı adeta deprem yaşamışcasına çökmüştür. Yüreğinde dostluğa, güvene, sevgiye, inanca dair küçücük bir kırıntı dahi kalmamıştır. Dünya denen tiyatro sahnesinde dostum dedikleri çok güzel oynamışlardır oyunlarını. Maskeleri düşüp gerçek yüzlerini görünce Öyle kırılır, öyle incinirki tüm dünyası yerle bir olur. Hiç düşünmeden gözünü kırpmadan yalnızlığa yelken açar.

Göz yaşlarının intikamını gülüşleriyle alır. Acısı derin, yüreği dilsizdir. Kırılan kalbinin hesabı, bu dünyaya ağır gelir. İçindeki sessiz, hıçkırıklı ağlamaları ile, herkes layığını bulsun, hak ettiği gibi yaşasın der, hesabı mahşere bırakır. Böylesine acı çekmiş insanın ahı arşı inletir. Melekleri ağlatır. Korkun bu denli acılar yaşattığınız insanın ahından.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Güngör Ayar Deveci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gaziantep Markaları

Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gaziantep ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 212 02 41
Reklam bilgi

Anket Size göre Gaziantep pahalı bir şehir mi?