Ve yarışma heyecanı start aldı

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 7 farklı kategoride düzenlenecek olan ve her kategoride ilk 3'e giren eserlerin ödüllendirileceği yarışmada ayrıca yine Türk basının önemli kalemleri duayen gazeteciler de Gaziantepli meslektaşlarıyla bir arada olacak.

GGC Başkanı İbrahim Ay göreve geldikleri günden bu yana düzenledikleri ve her yıl çıtayı biraz daha yükselttikleri Basın Ödülleri Yarışmasının Haber Röportaj Makale Fotoğraf Sayfa Düzeni Televizyon ve Radyo Programı kategorilerinde gerçekleştirileceğini belirterek bu yarışmayla birlikte basında rekabeti artırmayı kaliteyi teşvik etmeyi en önemlisi de camianın aile ortamı içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde olmasını amaçladıklarını açıkladı.

Yarışmada derece giren isimlerin ödüllendirileceğini açıklayan İbrahim Ay ödül töreninin de renkli ve sürprizlere sahne olacağını ifade etti. Türk basınının duayenlerini bu önemli gecede ağırlayacaklarını açıklayan Ay ayrıca geçtiğimiz yıl Yeşim Salkımın sahne aldığı gecede bu yıl yine ünlü bir sanatçıyı ağırlamak istediklerini söyledi.

Yarışma detayları hakkında da bilgiler veren Başkan Ay yarışmaya başvurulacak eserlerin 1 Ocak - 15 Aralık 2018 tarihleri arasında yayınlanmış olması gerektiğini dereceye giren eserlerin 1 2 ve 3.lerine çeşitli ödüller verileceğini açıkladı.

50.YIL COŞKUSU YAŞANACAK

1969 yılında kurulan Gazeteciler Cemiyetinin önümüzdeki yıl 50. Kuruluş yıldönümü olduğunu hatırlatan İbrahim Ay Yarışmamıza katılım oranı her geçen yıl daha fazla oluyor bu sevindirici. Biz 50.yılımıza denk gelmesi nedeniyle bu coşkunun daha da artacağına inanıyoruz. Ödül gecemiz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü takip eden hafta içerisinde gerçekleşecek. Yer ve tarih belli olduğunda bunu da açıklayacağız. Ayrıca GGC olarak yıl içerisinde 50.Kuruluş Yıldönümümüze özel bir etkinlik daha yapmayı planlıyoruz. Bunu da buradan duyurmuş olayım diye konuştu.

Tüm meslektaşlarını yarışmaya ve geceye şimdiden davet eden İbrahim Ay başvuruların Gazeteciler Cemiyeti adresine yapılacağını yarışmaya son başvuru tarihinin ise 20 Aralık 2018 Perşembe günü olduğunu açıkladı. Ay yarışmanın şartnamesinin basın kuruluşlarına mail olarak iletildiğini ayrıca isteyenlerin www.gazetecilercemiyeti.org [http://www.gazetecilercemiyeti.org] adresinden de detaylı bilgiye ulaşabileceklerini de sözlerine ekledi.

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1759034/ve-yarisma-heyecani-start-aldi