Olmaz demeyin oldu.. Diş fırçasını yuttu

Muğla'nın Milas ilçesinde yaşayan H.İ.F., yemekten sonra rahatsızlanınca kusabilmek için boğazına 15 santimetre boyundaki diş fırçasını soktu. Genç kadının bir anlık dalgınlıkla yuttuğu fırça, hastanede midesinden çıkarıldı.

Özel sektörde satış danışmanlığı yapan H.İ.F. (27), geçtiğimiz cumartesi günü akşam eşiyle mangal yapıp, yediği yemekten sonra rahatsızlandı. Midesini boşaltarak rahatlayabilmek için lavaboya giden H.İ.F., diş fırçasını boğazına sokarak kusmaya çalıştı. Bir anlık refleksle fırçayı yutuveren H.İ.F, o akşam kocasına bir şey söyleyemedi.

Ertesi gün rahatsızlanıp, durumu eşine anlatınca Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılan H.İ.F, buradan sevk edildiği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Burak Özşeker tarafından tedaviye alındı.

Özşeker, hasta geldiğinde fırçanın 3'te 2'lik kısmının mideyi geçtiğini ve 12 parmak bağırsağında geldiğini, endoskopi yöntemi ile hastadaki fırçayı hiçbir organ zarar göremeden çıkardıklarını söyledi.

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1767423/olmaz-demeyin-oldu-dis-fircasini-yuttu